Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#podloga #parkiet #drewno
Chcę zaolejować podłogę dębową. Producent poleca markę Osmo- jest bardzo droga, ilość potrzebna mi do olejowania kosztuje ok 700 zł, z drugiej strony za olej np marki altax dam 200 zł. Jest sens dopłacać?
  • 10
@Woody_90 zadaj sobie pytanie ile dałeś za samą podłogę i czy teraz chcesz oszczędzać 500zl na najważniejszym elemencie zabezpieczającym :) używam osmo do schodów ale wosk twardy i jest rewelacyjny. Kolega kiedyś mnie nie posłuchał kupił jakieś tanie gówno i podłoga się lepiła potem musiał poprawiać a na koniec i tak kupił osmo
@MOSKITek:
Poniekąd masz rację że się źle wychodzi na januszerce ale jak myślę że miałbym wg internetowym rad olejować to 2x w roku gdzie olej na jedno olejowanie to jakieś 700 zł to myślę czy nie lepiej było iść w panele ¯\(ツ)_/¯ tak samo miałbym płyn do podłogi za 10 zł i mopa za 20 a nie płyn za 100 zł i mopa za 200 ¯\(ツ)_/¯ Szczerze jestem niezadowolony
@Woody_90 bo olej to generalnie gówno w porównaniu do innych specyfików. Nie tworzy żadnej warstwy zabezpieczającej na powierzchni. Jak dla mnie jedyna słuszna powłoka naturalna na meble użytkowe w tym podłogi to wosk twardy. Na olej możesz dać wosk i zapomnieć o częstej konserwacji. Nie odbarwia się, nie chłonie wody.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MOSKITek:
Jak w końcu jest Twoim zdaniem z częstotliwością używania olejowosku? W necie standardowo zdania są podzielone- jedne że raz na kilka lat jak się stary utleni, drugie że najlepiej raz na pół roku. Opisy produktów sugerują używanie po cyklinowaniu (czego nie mam potrzeby robić).
@Woody_90 robię schody od kilku lat i od początku woskiem osmo. Nie zauważyłem jakiegoś utleniania czy czegoś takiego. Wosk twardnieje i tworzy powierzchnię jak lakier. Zaletą jest bardzo łatwa renowacja w przypadku mechanicznego zużycia. Jak moi klienci czyszczą schody środkiem osmo (standardowe sprzątanie domu) to w zasadzie raz na rok dwa trzeba coś machnąć specjalnym woskiem do renowacji (szybko schnie) a niektórzy co chodzą w kapciach to po 2-3 latach mają jak
@DeoLawson szczerze mówiąc to z tych dwóch to dobry markowy panel :) Ale jak już miałbym wybierać to wosk twardy.
Podłoga drewniana dostaje ostro w dupę jest miękka w porównaniu do paneli chyba że chodzisz w skarpetach a każdy mebel ma pod nogami filc.
Żeby odnowić lakier to jest spora zabawa i w zasadzie trzeba szlifować i kłaść na nowo. Chociaż marka którą stosuje Adler ma jakiś płyn do regeneracji lakieru na
@DeoLawson spoko :) jak coś jeszcze to pisz postaram się pomóc. A jeszcze jedno, unikaj podłogi olejowanej. A jak potrzebujesz czegoś z drewna to zapraszam. Głównie robię schody ale tez stoły czy łóżka i wysyłam na całą Polskę. www.moskalo.com