Wpis z mikrobloga

Obejrzałem najnowszego spidermana totalnie nie rozumiejąc co w jaki sposób dany bohater znaczył w tej części. Kiedyś oglądałem pierwsze części w telewizji. Popełniając ten błąd chciałbym jeszcze raz obejrzeć ten film. Tyle aby go zrozumieć. Wystarczy że w kolejności obejrzę wszystkie filmy spider Man? Czy mogę sobie niektóre darować? Chce zrozumieć te nawiązania właśnie i dlaczego tak #spiderman #marvel #spidermannowayhome #film #uniwersum
  • 22
@cotidiemorior: Deadpoola oglądem dwie części, on się ma nijak do tego? Uniwersum. Czy też wciąż występują nawiązania. Bo to inny producent, czyli konieczne jest obejrzeć przynajmniej Doktor Strange oraz 2 Spidermany?
@cotidiemorior: tych filmów do IV fazy wg Wikipedii to konieczne wszystko muszę lecieć czy niektóre filmy są ciekawsze i więcej dają do zrozumienia? Wystarczająco żeby się zaglebic w uniwersum. Bo nie widzi mi się wszystkiego oglądać
@kulukaj: musialbyś widziec: Dr Strange, Wojne bohaterów, Homecoming, Avengers Infinity War, Endgame, Far From Home. Wtedy bedziesz ogarniał wszystko co doprowadzilo do tego filmu, no i stare spidermany by rozumiec złych z 3 cześci.
@kulukaj: no niektóre są ciekawsze, niektóre skupione bardziej na przedstawieniu bohaterów czy osobnej fabule a niektóre bardziej na uniwersum, ale jakieś nawiązania są między nimi cały czas. Możesz puścić jak wyżej dalsze Avengersy, to pewnie mniej więcej ogarniesz co się dzieje, ale przez większość filmu będziesz oglądał losowych bohaterów, którzy nic cię nie obchodzą i się tłuką między sobą. xd
@cotidiemorior: Okej czyli nie warto pomijać i oglądać aby tylko Avengersow? Liczę że zajmie mi to dość długo ale czy warto będzie wszystko obejrzeć? Aby mieć ta podnietę endgame i może spidermanem a potem kontynuować wszystko na IV faze na premiery kinowe? Bo jak Batmana z DC nowego dało się oglądać bez oglądania wcześniejszych. Jak to się stało że Sony dopuściło studiu Marvel wziąć starych aktorów itd? I czy warto potem
@kulukaj: no jak dla mnie oglądanie samych Avengersów nie ma sensu. Ja tak zrobiłem z pierwszymi i nie wiedziałem co i po co oglądam. A później obejrzałem Ironmana, Kapitana Amerykę itd., zżyłem się jakoś z bohaterami, ogarniałem nawiązania i było zupełnie inaczej. W serii trafiają się słabsze filmy jak np. drugi Thor ale większość trzyma dobry poziom.
@cotidiemorior: Captain America: The First Avenger (2011)
Marvel's Agent Carter Season 1 (2015)
Marvel's Agent Carter Season 2 (2016)
Captain Marvel (2019)
Iron Man (2008)
Iron Man 2 (2010)
The Incredible Hulk (2008)
Thor (2011)
The Avengers (2012
Iron Man 3 (2013)
Thor: The Dark World (2013)
Captain America: The Winter Soldier (2014)
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D Season 1 (2013)
Guardians of the Galaxy (2014)
Guardians of the Galaxy Vol. 2
@cotidiemorior: @john1738: @dzejro: Wołam bo jestem aktualnie na Antman kończąc 2 faze. Do kina weszła Czarna Pantera 2. Żeby to obejrzeć muszę skończyć Faze 4 razem z serialami czy kończąc na Endgame nie zaspoileruje sobie czegoś w przód? Chciałbym to w kinie możliwe obejrzeć i nie wiem jak długo będzie to w kinach jeszcze