Wpis z mikrobloga

II zbiór #chilizgobim zakończony!

TL;DR: Zebrałem 4156 papryczek 106 odmian.

Tradycyjnie z okazji zbioru robię #rozdajo zestawu degustacyjnego składającego się z około 40 papryczek - każda innej odmiany. W zestawie będzie pełna skala ostrości - od papryczek słodkich aż po takie topiących wnętrzności. Tym razem zestaw zawiera więcej ostrych (średnio i bardzo ostrych) chili niż zestawy w poprzedniej turze kilka tygodni temu, które miały charakter bardziej łagodny i lekko ostry.

Pogoda tej jesieni niestety nie rozpieszcza i zamiast złotej polskiej jesieni, która jest sucha i słoneczna mamy słoty i zachmurzenie. Z tego powodu moja i tak już opóźniona w tym sezonie uprawa, opóźnia się jeszcze bardziej i zbiór, który powinien być na przełomie września i października mogłem zrobić dopiero 22 października, bo nie było wystarczająco dojrzałych papryczek. Co więcej nadal mam na krzakach jeszcze dużo zielonych papryczek, które potrzebują jeszcze około 2-3 tygodnie, żeby dojrzeć. Jeżeli nie będzie przymrozków to się uda i będę miał jeszcze jeden bardzo duży zbiór. Na razie prognozy pogody są pozytywne i na kolejne 16 dni nie ma zapowiadanych przymrozków, ale wiadomo, że w takiej perspektywie to mogą się jeszcze zmienić i wtedy będę musiał kończyć uprawę nawet jeżeli nie dojrzeją wszystkie :/

Wczorajszy zbiór był całkiem przyjemny, choć byłoby łatwiej, gdyby przez cały dzień nie padało ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na pierwszym zdjęciu wrzucam tradycyjnie stół z prawie całym zbiorem. Z prawie całym, bo Aji Benito dało tyle owoców, że się nie zmieściły i musiałem je zostawić w skrzynce. Wrzucę je jako osobne zdjęcie w komentarzu. W komentarzach jeszcze kilka fotek w zbliżeniu.

Teraz zabieram się za przerabianie zbioru. Z części tego co na zdjęciach będę dziś składać zestawy, dla chętnych zapisanych na liście. Będę się do Was odzywać dziś wieczorem ze szczegółami wysyłki. Powinno dla każdego starczyć :)

Rozdajo będzie losowane za pomocą #mirkolos wśród plusujących ten post przez pierwsze 48 godzin od jego publikacji. Wysyłka na mój koszt paczkomatem.

---
https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501
---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #zbior #zniwa #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #zadarmo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa #losowanie #losowanie
gobi12 - II zbiór #chilizgobim zakończony! 

TL;DR: Zebrałem 4156 papryczek 106 odm...

źródło: comment_1666524603enWXpEibm6YCEC24crZmAY.jpg

Pobierz
  • 70
@BigKokonat Koło 60 zł. W ostatniej turze były po 65 zł za paczkę, ale teraz będę wyceniać dopiero jak złożę zestawy, bo nie wiem jeszcze ostatecznie jaka będzie zawartość (ile odmian w środku). Będę dokładnie wiedział dziś wieczorem. Jeżeli jesteś zainteresowany to możesz pisać PW, a podeślę Ci potem szczegóły wszytskie.