Wpis z mikrobloga

Gdzie DVB-T2 działa bez zarzutu, ciekawa jestem...
Podłączyłam do TV dekoder SKYMASTER STB M265 DVB-T2/HEVC/H.265 i dobrze odbiera jedynie MUX3 (poprzedni standard). Na pozostałych MUX-ach są zakłócenia w odbiorze. Nie wspominam już o MUX8, nigdy nie odbierał.
Siła sygnału niemal 100%, a jakość 80-90%, czasem zejdzie na ułamek sekundy do 30%. Na początek poszła wymiana symetryzatora na wzmacniacz antenowy ekranowany. Zmiana kierunku anteny zewnętrznej tak samo nie dała efektu (ma około 10 lat).
Zaktualizowałam też oprogramowanie dekodera i zrobiłam reset fabryczny. Próbowałam zmienić kraj, ale w ustawieniach nie znalazłam tej opcji. Ręczne szukanie programów także nie pomogło.
Nadajnik Siedlce/Łosice, odległość ~50 km.
Podejrzewam, że winne może być eurozłącze. Czy kabel HDMI będzie lepszy do podłączenia dekodera z telewizorem?
Można coś jeszcze zrobić w temacie?

#dvbt #dvbt2 #hevc #telewizja #telewizjanaziemna #elektronika
  • 10
@Maaska no bajka, obierasz sygnal cyfrowy ale podajesz go do telewizora eurozlaczem czyli sygnałem analogowym xd powrot do lat 90-tych heh. . Po drugie to sprawdź przewód i jak zarobione sa wtyczki. Jak jakosc skacze do 30 procent to antena zle ustawiona ma byc w miare stabilnie, a nie takie skoki. Popatrz na sasiadow jak maja ustawione anteny i ustaw tak swoją. Mi odbiera na 40 cm antenie logarytmicznej bez zasilacza wszystko,
@Maaska: działa bardzo dobrze. Jak się ma niechlujnie wykonana instalacje antenową to nie działa. Po pierwsze jak jest płytka symetryzatora, to nie może być zasilacz w instalacji. Zmieniasz na wzmacniacz, to musisz to zasilić napięciem 12 V. inaczej nie będzie działać. Aby odbierało MUX8 to musi być antena przystosowana do odbioru pasma VHF w odpowiedniej polaryzacji. A większość ludzi z uporem maniaka popróbuję odbierać ten mux8 anteną która jest do tego
@Ramone: co masz dokładnie na myśli, można coś jeszcze sprawdzić prócz ww. rzeczy? A może antenę wymienić? To wiadome, że symetryzator jest bez zasilacza, a wzmacniacz z kolei trzeba zasilić, przecież korzystałam. Zapytałam, które rozwiązanie jest lepsze na dłuższy czas, nie będę co chwilę się bawić w wymianę.
Wiem, moja przystosowana jedynie do pasma UHF, także nie szukam MUX8 na siłę.
@Ramone: antena szerokopasmowa, zewnętrzna, przystosowana do UHF. Firmy nie pamiętam, kupiona co najmniej 10 lat temu. We wcześniejszym komentarzu wrzuciłam przykładowe zdjęcie, jak wygląda.
Blok, antena umieszczona od strony wschodniej budynku. Kierunek częściowo odsłonięty, ze 20 m od bloku są małe drzewa, ale nie blokują sygnału - do tej chwili przy tym ustawieniu z odbiorem było wszystko w porządku.
@pawello987: @Maaska testowałem tę antenę Dipola o której wspominasz, bo chciałem wspierać naszego polskiego Dipola, ale nie dał rady + nadal MUX8 był poza jego zasięgiem. Wszyscy polecali mi antenę hiszpańskiej marki Televes, ale nie mogłem uwierzyć, że mniejsza i bardziej kompaktowa antena może być lepsza niż niemal 2 razy większa potężna antena Dipola. Okazało się że może... Poleciałem ją ojcu (57 km od nadajnika), bratu (35 km od nadajnika osłonięty