Wpis z mikrobloga

Mam w zapasie #huawei P10Lite któremu zaczęła szwankować bateria (ma już 5 lat). Kupiłem #greencell i też jest coś nie halo. Nie wiem czy to wina baterii czy jednak telefonu.
Przede wszystkim, nowa bateria była rozładowana. Przy pierwszym ładowaniu zanim się podniosła do 0% minęło z 5 minut. Potem już ładowanie trwało bardzo krótko (ok. pół godziny) ale po tym ładowaniu do 100% (wg telefonu) w ciągu godziny poziom baterii spadł ze 100 do 40%. Leżąc na biurku w trybie ultraoszczędnym.
Znowu naładowałem do 100%. Kolejnego dnia wpiąłem chiński gadżet który pokazał że od 0-10% do 100% ładuje jakieś 700-800 mAh.
Rozładowałem i znowu włączyłem ładowanie tym razem ładowarką bez QC, 5V 1A, uzyskałem podobny czas ładowania i podobne pojemności z tym że zauważyłem że telefon nie wyłącza ładowania po uzyskaniu 100% i ładowarka pcha dalej. Zostawiłem żeby zobaczyć ile wejdzie. Do ~1,1Ah szedł pełen amper, potem zaczęło się zmniejszać. Aktualnie leci ~0,5A i wygląda na to że do oczekiwanej wartości (~2,15Ah) nie dobije (jest 1,3Ah). Tu mi zaświtało że problem może nie w baterii ale w sofcie. Tym bardziej że poziom naładowania baterii w telefonie nie działa płynnie a skokowo. Ze 100% spada do 80kilku, potem ~60 , ~40, dopiero poniżej 20% schodzi po procencie.
Co jest zepsute i jak to naprawić?
#serwisgsm #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika trochę
pesimist - Mam w zapasie #huawei P10Lite któremu zaczęła szwankować bateria (ma już 5...

źródło: comment_1666516588t9l2ShfDUCsUTAD6rdTcEg.jpg

Pobierz
  • 9