Wpis z mikrobloga

@0anon: nie ma takiego wymogu, wszystko zależy od szkoły i instruktora, ale patrząc po ich obłożeniu to będzie jeden wyjazd na miasto. Ja tak miałem.
Prawo jazdy B mam od 14 lat więc jazda na mieście to pryszcz, ale jak ktoś dopiero zaczyna to powinien poćwiczyć dużo więcej.
@0anon: Nie ma.

...ale jest szczegółowy program szkolenia zawierający, manewry wykonywane w ruchu miejskim które należy wykonać w czasie szkolenia (o ile to możliwe), to jest około 25 "zadań" - dla ogarniętego kursanta i instruktora do zrobienia w 20-30 min
@0anon jest chyba tylko to że musisz zaliczyć jazde w mieście, jest to jedno z ćwiczeń.
Oficjalnie to chyba musisz się przejechać na każdym z typ dróg ( krajowa, ekspresowa, autostrada) ale jak jest to już chyba każdy wie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@0anon: ja zdałem w zeszłym tygodniu i jakoś mniej więcej ze 12-14 h miałem na placu a reszta miasto. Raz na 3h pojechaliśmy sobie na sobotni wyjazd w góry i spowrotem żeby wyjeździć te godziny ;)
nie, ma wyjezdzic 20


@SZESCIOPAK_HARNASIA: @0anon:

nie jest napisane wprost ile miasto a ile plac, ale jest taki zapis:

zakresie prawa jazdy kategorii:
a) A2, A – przez pierwsze 50% godzin zajęć mogą być prowadzone przy użyciu motocykli spełniających wymaga-
nia dla niższych kategorii prawa jazdy,
b) A1, A2, A lub B1 – powinny uwzględniać co najmniej 3 godziny jazdy poza obszarem zabudowanym, w tym na
drogach o dopuszczalnej prędkości
@Kaizen_: @0anon:

Ja tylko ze 4 godziny byłem na mieście, a poza zabudowanym ani razu. Czyli de facto nie wiedząc, jak zachowuje się motocykl przy prędkości powyżej 50 km/h mógłbym teraz iść kupić sobie hayabuse. Nie wiem czy szkoły mają obowiązek gdzieś prowadzić ewidencję, ile godzin było poza tym zabudowanym, ale jeśli tak, to niezłe fantazje muszą tam wypisywać.