Wpis z mikrobloga

Jak przejść z poziomu A2 na B1/B2? Bo zrobiłem 4 testy na necie i trzy pokazały A2, a 4 pokazał słabe B1. Może jestem debilem, że przez tyle lat się go nie nauczyłem(od podstawówki), ale winą jest na pewno to, że w szkole średniej sobie go olałem i nie mówiłem w ogóle, na stronach po angielsku jestem w stanie czytać, chociaż często brakuje mi rozumienia pojedyńczych słówek. Polecacie jakieś książki lub aplikacje, dzięki którym wrócę na dobre tory z językiem? Potrzebowałbym odświeżyć gramatykę i słownictwo, a poźniej chciałbym się zająć słuchaniem i gadaniem. Chłop ma 23 lata i angielskiego nie umie, śmiechu warte ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#naukaangielskiego #angielski #angielskizwykopem
  • 3
@hitsmer: wszystkie te apki, kursy i strony ci gówno dadzą, jak po prostu nie zaczniesz używać angielskiego. Ja miałem mocno przyrdzewiały angielski (bo nie było okazji do korzystania), pół roku temu w pracy nowe obowiązki i już konieczność częstego używania języka, i jest sporo lepiej. Czytaj/oglądaj z angielskimi napisami, dyskutuj na forach (może być i reddit), nawet voice chaty w grach MMO mogą się przydać. Odświeżenie gramatyki się przyda, ale też
@hitsmer: Jak Twoim głownym celem jest mówienie to musisz mówić, nie ma innej drogi. Same apki są tylko wspomagające. Wiadomo warto sobie przeklikać np. duolingo, poćwiczyć słówka na memrise, poczytać coś od czasu do czasu o gramatyce, artykuły neewsy na engoo i np. kanał bbc learning english na youtubie. Ja zafiksowałem się zbyt długo na apkach bo czułem, że nie jestem gotowy na mówienie( nigdy nie będziesz gotowy) a teraz żałuje,