Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie mogę kupić dobrą kawę w ziarnach w miarę tanio? Kupiłem sobie ekspres Jura E8 za prawie 6k i przez to, że robi tak mocna i aromatyczna kawę, wyciągając cały smak z ziaren, kawa z Lavazzy mi nie smakuje XD. Ma posmak jakby była przypalona i trochę gorzka/kwaśna. Całe życie piłem kawę z tanich ekspresów De'Longhi gdzie te ziarna nie robią takiej specjalnej różnicy i uważałem, że są w porządku. Firmowa kawa z Jury kosztuje 50 zł za 250 g , więc to trochę przesada XD, tyle kosztuje kilogram Lavazzy. Doradzicie coś? #pytanie #pytaniedoeksperta #kawa #ekspresdokawy #jura #gorzkiezale #zalesie #cebula
Anon2139 - Gdzie mogę kupić dobrą kawę w ziarnach w miarę tanio? Kupiłem sobie ekspre...

źródło: comment_1666433223gVZYSf8X0SZeFEmmKUAzKF.jpg

Pobierz
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: jest coś takiego jak palarnia kawy. Jest tego całkiem sporo. Online ale możesz poszukać też w okolicy. I zmartwię cię. Przyzwoita kawa to tak od 150 zł za kilogram :⁠-⁠)
@Anon2139: mam dokładnie ten sam problem, E8 od dwóch tygodni, lavazza jest tak #!$%@? kwaśna że nie da się tego pić xD z aktualnie stestowanych przeze mnie rozwiązań to szukaj miks arabica/robusta, ciemno palone. Zmniejszając temperaturę jest mniej kwaśności, ale też ogólnie mniej aromatu. Z marketowych movenpick gusto italiano da się wypić(0 kwasu, ale nie jest jakoś wybitnie smaczny), jakbyś znalazł coś co będzie dobrze się piło to proszę o wiadomość
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Markos90: wiesz co, długo się zastanawiałem i wybierałem jaki ekspres wziąć, czytałem wykop, różne fora, nawet elektrodę XD i wydaje mi się, że jura jest jednak po prostu najlepsza. Na wykopie znajdziesz info , że jura pleśnieje albo jest przereklamowana, ale to piszą ignoranci albo jacyś zawistni ludzie, których nie stać na taki ekspres. Moi rodzice mają jurę z5 kupiona chyba 12 lat temu jak nie więcej i do tej pory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Markos90: a i dopiero co była, więc może nadal jest promka w niemieckim media expert albo media markt, że sprzedają ten ekspres bez vatu, więc w przeliczeniu za 4k ale musisz po niego tam pojechać albo dogadać się z kimś bo wysyłka do pl jest niedostępna. Gwarancja jury jak coś niby działa na całym świecie, nieważne gdzie kupiłeś