Wpis z mikrobloga

Gdzie szukacie ofert full remote (kontrakt B2B) z Polski dla klientów z Europy/USA? Zgodnie z hasłem przewodnim tego tagu: "Nie pracujcie dla polskich software house'ów" przeglądałem oferty na LinkedIn. Większość ofert mimo, że w opisie jest full remote wymaga relokacji do danego kraju np. do UK. Zmiana lokacji na Linkedin była wypróbowana i nie zdała sprawy. Znowu wymóg relokacji się pojawia. Na innych portalach jest podobnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wątki na hackernews z ogłoszeniami też przejrzane i ten sam problem. Możliwe, że to też problem specjalizacji, bo robię w .NET.
#programista1m
  • 6
@davoid: znowu, albo znajomości z kimś z tamtych firm pomogą, albo niszowe stronki z ogłoszeniami (najlepszy przykład jaki znam to iosdevjobs.com). Albo relokacja na +- rok do kraju docelowego, potem przeskok na pracę zdalną do Polski i już masz historię jakąś na danym rynku. Mam znajomego, który skorzystał z programu przesiedlenia się do firmy-siostry ze stanów i już tam tylko bierze projekty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ElonMelon: ja nie mówię że nie ma co szukać tylko że ciężko tak w pojedynkę znaleźć bez renomy.

Duże stare firmy w ten sposób tego nie robią. Najczęściej takie mniejsze do 50 pracowników i tu są 2 opcje albo to firma która szuka zdalnie bo taniej i wtedy też dużo nie płaci albo to startup z fura kasy który poszukuje super zdolnych ludzie nie ważne skąd są (takich można znaleźć na