Wpis z mikrobloga

@krytyk__wartosciujacy: Kto jest najliczniejszą i najbardziej perspektywiczną grupą wyborczą w Polsce)? Emeryci. Jaka jest największa grupa emerytów? Biedacy o niskich emeryturach. To oni są targetem PIS. Czy wszyscy emeryci korzystają na polityce PIS? Nie. 14 i 13 nie dostają wszyscy. Jeśli miałeś większą emeryturę to masz małą waloryzację i brak, albo nie całą 13stkę i 14stkę.
@marcinpodlas8: pięknie się zderzy dodruk ,interes grup uprzywilejowanych,starców z realną podażą dóbr i usług. Bedzie śruba dokręcona. Tyle że tym co zawsze już za bardzo nie dokręcą więc sasiny mają rozkminę niezła. Zbrojenia wymagają jednak przyzwoitej ekonomii.
@krytyk__wartosciujacy: Liczyłem nie tak dawno stosunek najniższej krajowej do średniej emerytury w 2015 roku kiedy PIS objął władzę najniższa płaca była niższa niż średnia emerytura, teraz średnia emerytura jest niższa niż najniższa krajowa.

Na ten rok by musiała być 19-20 emerytura aby zachować proporcję. Cytując Morawieckiego "ludzie są tak głupi, że to działa" Pisowcy są tak głupi.

PO chciało wprowadzić wyższy wiek emerytalny i nazywało to reformą, oceniałem to w ocenach
Największy fikolek jest takich że w latach w których rządzilo PO wielu emerytów płakało i narzekało na brak konkretnych waloryzacji. No to teraz mają xD


@marcinpodlas8: ciekawe jak to sie ma po uwzględnieniu otrzymanej 13 i 14
@Lorenzo_Sicario: 13 i 14 emerytura, to nie emerytura, tylko dodatkowe świadczenie nie dla każdego. Świadczenie fakultatywne a nie obligatoryjne. To że władza sobie to tak nazwała to nie ma znaczenia. Gdzieś czytałem (stan na 2020 rok) że dopiero 14-stka zrownywala kwotę z średnią waloryzacją za PO. Ale to jest jak z pensją i premią. Lepiej w tej samej kwocie mieć podstawę niż mniejszą podstawę plus premię.
@Ranmus: "13 i 14 emerytura, to nie emerytura, tylko dodatkowe świadczenie nie dla każdego."

13 chyba należy się każdemu
14 faktycznie zależy od wysokości emerytury

Mimo wszystko bez uwzględnienia tego tabelka nie ma sensu.

"Ale to jest jak z pensją i premią. Lepiej w tej samej kwocie mieć podstawę niż mniejszą podstawę plus premię."

Na końcu zawsze liczy się roczny dochód a w przypadku emerytur podstawa nie ma znaczenia jak przy