Wpis z mikrobloga

Mirki od #buddyzm pytanie są w Polsce profesjonalne osoby z gatunku prawdziwej medycyny a nie jacyś tacy inni wiecie, co zajmują się wpływem tej "karmy" na zdrowie i profesjonalnych porad itd? jakiś ośrodek medycyny buddyjskiej czy czegoś takiego lub jakaś katedra na uniwerku w PL? czy coś

chce odsiać ludzi niewiarygodnych, a jedna osoba potrzebuje chyba konsultacji z tym bo ma problemy zdrowotnego takiego typu natury behawioralnej ze złym podejściem, nie dbaniem o takie rzeczy

albo jakiś podręcznik tego coś naukowego bardziej?

czy tylko jakieś #religia sprawy ?

jak to wygląda u nas w kraju? może gdzieś za granicą jest lepiej obok?

NIE chodzi mi o rozwój duchowo-religijny ale proste wskazówki dla osoby jak poprawić tę sferę życia

#buddyzmnadzis #psychologia #duchowosc
  • 13
  • Odpowiedz
CBTa


@ImperiumCienia: nie bez przesady, to nie jest problem tego typu, chodzi raczej o zrzucenie bagażu jakiegoś g..na i tyle..

raczej wtedy psychoanaliza itd, ale jak to np. introwertyczki to część zostaje chyba hipnoza

WSZYSTKO unikasz jak dajesz te rzeczy z medycyny z Indii nie wiem jak to sie w PL nazywa..

są mistrzami tworzenia nawet języka do symboliki która pomaga wydobyć takie rzeczy z ludzi, u nich to tradycja z
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: w sumie to nie wiem o co dokładnie pytasz? Koleznka ma problemy natury psychicznej, a Ty chciałbyś jej nagrać 'Harego z Tybetu' z tytułem, który jej pomoże mentalnie?
To nie bardzo tak działa.. Lepiej rozejrzec się za dobrym psychologiem, który w terapii wdroży uwaznosc, jako element buddyjski.
Poza tym, z tego co wiem, nie ma w Polsce katedry, stowarzyszenia itp. Jest najwyżej kilku nauczycieli z tytułem Ajahn i jak ktoś
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: no ok, czyli w PL w ogóle nie ma specjalistów od samego poznania buddyzmu czy tych wszystkich medycznych rzeczy z Indii nawet na katedrach od Indii?

ona nie potrzebuje psychologa w tym zanaczeniu że coś nie tak, ale po prostu wskazówki co robi źle ze sferą ciało, dbanie o siebie i tych rzeczy jej dotyczących
np. tłumi jakieś naturalne intucyjne podejście, tworzy głupie bariery z ludzmi nawet jak ją lubia
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: na początek niech zacznie od tego, że nikt nje ma monopolu na prawdę i nie zawsze po a jest b, bez względu na to jak bardzo tego chcemy.
Wg buddyzmu źródłem wszelkiego cierpienia jest pożądanie i próba ciąglego kontrolowania tego czego kontrolować się nie da.
Może niech od tego zacznie, bo z takim podejściem, że będzie słuchać tylko wybitnego, uznanego i wogole najlepszego mędrca z tytułami, to strata czasu i
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: właśnie o tym mówie np. zamiast fajek i czekolodki poszukiwania ale gdzie trzeba szukać, w necie pełno śmieci wiadomo dlatego szukam najbardziej wiarygodnych ze żródłam i przypisami.. nic wiecej

przeciez muszą być jacyś goście z tytułami co sie tym zajmują nawet geograficznie jako Indie.. to 5 tys lat historii

ps. jak niektórzy maja predyspozycje do walki typu ketu a nie maja pojęcia co z nimi sie dzieje i jakie maja
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: patrzę ale to w PL to jakaś mega lipa.. znazłem że z naukowych rzeczy jest tylko jedna podyplomówka cos jak to https://www.otouczelnie.pl/artykul/17266/AJUWERDA-HOLISTYCZNA-KONCEPCJA-ZDROWIA-STUDIA-PODYPLOMOWE

jakis podręcznik
https://www.taniaksiazka.pl/ajurweda-medycyna-indyjska-monika-ptak-p-1657309.html

dla porównania babka z Indii czy skąd tam, co zajmuje się kwestiami medycyny obok tych swoich magicznych ale raczej to dla marketingu i jak widać po jej komentarzach na konktretne problemy ludzi wie o czym mówi..

mówi że nie odpowiada na medyczne rzeczy z Indii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: Poczytaj sobie najpierw czym jest a czym nie jest buddyzm bo totalnie mieszasz pojęcia.
Współczesne buddyzm nie ma prawie żadnych związków z ayurvedą.
Natomiast ayurveda na mocne związki z kulturą wedyjską i hinduizmem.
Ayurveda, medycyna chińska, tybetańska to prymitywne, starożytne systemy medyczne które nie mają naukowych podstaw.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: nawet odnośnie kwestii mentalnych-psychologicznych i bechawioralnych, nikt tego nie ciągnął naukowo w całym tym wschodzie..

chyba masz rację że w Polsce to bieda jak nic, żeby jezykoznawcy się tym zajmowali czy inni, chyba nikogo nie ma z tytułem medycznym..

może te systemy takie do tyłu ale odnośnie kwestii podświadomości i z nimi związanych wymiatają zachód i Freuda, oni mają tradcycję 5 tys lat, nawet jak z czyms sie mylili lub
  • Odpowiedz
Według Carla Junga „… koncepcja Kundalini ma dla nas tylko jedno zastosowanie, to jest do opisania naszych własnych doświadczeń z nieświadomością…” [42] Jung użył symbolicznie systemu Kundalini jako środka do zrozumienia dynamiki ruch między świadomymi i nieświadomymi procesami. [43] [ potrzebna strona ]
Według Shamdasaniego Jung twierdził, że symbolika jogi Kusalini sugerowała, że ​​dziwaczna symptomatologia, którą czasami przedstawiali pacjenci, w rzeczywistości wynikała z przebudzenia Kusalini. Twierdził, że wiedza o takiej symbolice umożliwiła
  • Odpowiedz