Wpis z mikrobloga

Chcesz mnie zachęcić do zmiany strony na rosyjską czy co?


@Nie-mam: Chce CI tylko uswiadomic roznice pomiedzy historia a terazniejszoscia.

Niemcy maja swoje za uszami. I to w skali globalnej. To jest historia. Chcesz obwiniac wnuki czy tam prawnuki za czyny ich przodkow?

Ukraincy maja wolyn. Historia. Chcesz obwiniac dzieci czy wnuki za czyny przodkow?

Polacy maja pogrom kielecki i jescze kilka innych takich. Jakos w tym temacie siedzisz cicho.

Ale
@gorzki99: typie, kogo ja obwiniam? Przekonuj Żydów, żeby zapomnieli o Holocauście. Dlaczego Polacy mają zapomnieć o przodkach? Dlaczego pamiętanie o przodkach jest cenzurowane? Dlaczego mój wpis został ukryty?
Jacy moi? Jadę na Ruskich od początku do końca i codziennie ale o pomordowanych Polakach muszę zapomnieć?
Dlaczego mój wpis został ukryty?


@Nie-mam: A skad ja mam wiedziec? Myslisz ze ja go ukrylem?

Dlaczego pamiętanie o przodkach jest cenzurowane?


W sumie sie nie dziwie ze nie zrozumiales. Wiec jeszcze raz co napisalem wczesniej:

Pamietac o historii jaknajbardziej nalezy. Bo to jest historia.

Tylko ze (tym razem tak zebys zrozumial)

robienie gownoburzy z historii niczego nie wnosi.

Przekonuj Żydów, żeby zapomnieli o Holocauście


A taka gownoburze robia zymianie jak
Czyli trzeba być ruskim trollem, żeby pamiętać o Rzezi Wołyńskiej?


@Nie-mam: pamiętać można, ale to wyjątkowo słaby moment na przypominanie wszystkim jak to kiedyś było. Ostatnio więcej kont na mirko ciągle wraca z tym tematem. Sam się zastanawiam, czy to brak wyczucia, czy powielanie treści, za którym stoi coś więcej.
@antek_akrobata: teraz mniej. I ja zrozumiałbym argumenty typu "szanujmy pamięć pomordowanych ale poczekajmy z uroczystościami do końca wojny" ale jak widzisz argumenty są "srać na pomordowanych Polaków, bo jesteś onucą, morderstwa były uzasadnione" i inne takie jak np powyżej. Są to posty użytkowników którzy poza tym nie za bardzo się udzielają na tagu, a posty są po cichu ukrywane.