Wpis z mikrobloga

Piję aktualnie 2 kawy dziennie z aeropressu, szukam jakiegoś ekspresu, czy jura e8 to nie będzie overkill?

Raz na tydzień w sobotę/niedzielę ktoś mnie odwiedzi, rzadziej w tygodniu.
Na czym mi zależy to żeby było jak najmniej czyszczenia. Mam inne przedmioty kuchenne typu wyciskarkę z którymi się muszę pieprzyć z myciem ręcznym i nie chce sobie dokładać dodatkowo. Jakieś inne marki są w miarę samoczyszczące?

Budżet do jury e8 właśnie max.

Pytanie, czemu aż ~50 zł/mies kosztuje utrzymanie tego ekspresu? :/ Dużo trochę

#ekspres #ekspresdokawy #kawa #pytanie #kiciochpyta
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@famir96: mam e8 - nie używam filtrów (wlewam wodę z dzbanka filtrującego) kapsułki do czyszczenia kupiłem na allegro marki cafiza - starczą pewnie na dwa lata, więc utrzymanie ekspresu są to zdecydowanie mniejsze koszty miesięcznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@famir96: ja pewnie z 4-5 + różowa. Smak kawy zleży od tego jaką kawę kupisz.. jak dla mnie lavazzy itp w cenach ~ 50 zł są niestety okropne... Obecnie pije Arcaffe Maloria i jestem mocno zadowolony, choć zdaję sobie sprawę, że pewnie są jeszcze lepsze, jednakże budżet jest wtedy zdecydowanie większy.
Jak zdecydujesz się na jurę to szukaj w DE... Jesteś w stanie kupić nawet około 1 tys taniej niż w
@famir96: tylko nespresso, maly i szybki ekspresik. Swieza kawa w kapsułkach zawsze pod reka. Maja tez fajny spieniacz (osobno). Przychodza znajomi co maja ekspres i pytaja co mam za kawe, i zdziwko.
@famir96: gwarancja na jurę jest na terenie EU, zapisz sobie tylko gdzieś dowód zakupu żeby móc przesłać i jest normalnie rozpatrywana w Polsce. Sam niedawno zamawiałem z tego samego sklepu co @otacon. Co do kawy, lavazza nie nadaje się, będę teraz testował z manufaktury kawy ciemno palone z tego komentarza https://www.wykop.pl/wpis/68386259/#comment-243059519, ale po dwóch tygodniach jeszcze nie znalazłem kawy która by mi smakowała prawdę mówiąc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@famir96: ja długo piłem lavazze itp i je chwaliłem... Później żona kupiła lepszą kawę... i powort do lavazzy był bolesny... To tak jakbyś całe życie jeździł maluchem, a później przez jakiś czas pojeździł lepszym autem i znowu miał wrócić do malucha..
ja długo piłem lavazze itp i je chwaliłem... Później żona kupiła lepszą kawę... i powort do lavazzy był bolesny... To tak jakbyś całe życie jeździł maluchem, a później przez jakiś czas pojeździł lepszym autem i znowu miał wrócić do malucha..


@otacon: bardziej mi chodziło to czy ten konkretny ekspres zmienia na tyle smak zwykłych kaw, że są nie do picia