Wpis z mikrobloga

#frytki #gotujzwykopem

Witam,
Szukam beztłuszczowej frytkownicy w przedziale cenowym 300 - 500pln.
Może ktoś ostatnio badał rynek i poleci coś sensownego.
Bardzo różnią się w smaku od tych z patelni?
Mam już trochę śmierdzącej tłuszczem chaty.
  • 16
@jazuu frytki z beztłuszczowej frytkownicy są o wiele lepsze niż te z piekarnika. Wiele razy próbowałam w piekarniku osiągnąć takie chrupnięcie, cudowałam z namaczaniem, suszeniem, sodą oczyszczoną itd. ale zawsze były nieco gorsze, bardziej wysuszone i gumowate niż te z głębokiego oleju. A z airfryera frytki smakują praktycznie tak samo, jeśli nie lepiej. Mam ninja foodi (bodajże 6in1) i od pierwszej próby frytki wychodzą super. To jest jedna z niewielu rzeczy, gdzie
@Dzienpachniejakpoczatek

kupiłem FRYTKOWNICA LUND

Ma 5.2L i jest idealna na 2 porcję frytek domowych (jakieś 10 średnich ziemniaków). Jak wrzucisz więcej to część się może nie dopiec. Ja na taką porcję daję 3 łyżki oliwy + przyprawy. Wszystko do miski i mieszam. Dodaje 5min extra do czasu zaprogramowanego dla frytek. W połowie czasu warto przemieszać. Wychodzą bardzo dobre. Przypieczone z wierzchu i w środku miękkie.
Robiłem jeszcze udka i skrzydełka z kurczaka.
@yetix: nie twierdze że są takie same, mi smakują na tyle że przestawiłem się całkowicie na beztłuszczową. kwestia przyrządzenia, doprawienia. Ale fakt - takie same jak z oleju nigdy nie będą.
Beztłuszczowa to nie tylko frytki. Kurczak, ryba a nawet i chleb pieką.