Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wrzutki @czlowiek_z_lisciem_na_glowie odnośnie sytuacji na Tajwanie

https://www.wykop.pl/wpis/68372341/usa-inwazja-na-tajwan-jest-prawdopodobna-tak-szybk/

Z tego co wiem to sytuacja tam jest napięta od czasu wizyty Nancy Pelosi.

Chińczyki wykorzystały tą wizytę jako pretekst do przeprowadzenia "ćwiczeń wojskowych" w bezpośrednim sąsiedztwie Tajwanu i "ćwiczenia" zostały chyba wydłużone bezterminowo obecnie. Oczywiście jeśli ktoś ma aktualne info że Chińczyki już je odwołali to prośba o poprawienie mnie.

Co to oznacza w praktyce ?

Chiny rozstawiły swoją flotę wokół Tajwanu, który pozostaje w okrążeniu i ciągłym zagrożeniu.

Dodatkowo niepokojąca może być prędkość dozbrajania Polski na zasadzie "cena nie gra roli - bierzemy co macie na składzie".
#ukraina #chiny #tajwan
GlodnyJestem - W nawiązaniu do wrzutki @czlowiekzlisciemnaglowie odnośnie sytuacji na...

źródło: comment_1666353967Yv1SidygLHXQNwaI7am0Kw.jpg

Pobierz
  • 16
to raczej typowe dla nas. Dawaj Janusz na hurra robimy zakupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dzangyl: Wszystko nabiera sensu jeśli osadzimy to w kontekście strategii NATO/USA.

A strategia ta, na podstawie symulacji, gier wojennych itp. głosi, że kluczowym czynnikiem w obronie danego regionu jest siła i zdolności obronne kraju frontowego (czytaj: Polski).
@GlodnyJestem: no tak, tylko kto miałby nas atakować? Osłabiona i zdemoralizowana armia rosyjska jadąca na T-62? Dzięki Ukrainie i zachodniej pomocy jaką otrzymują mamy bezpieczeństwo na jakiś czas, a gdyby groźba ataku sowieckiego stała się realna, to mam nadzieję że nikt się nie zawaha i pójdzie uderzenie wyprzedzające i teren działań będzie na terenie wroga, nie u nas.
no tak, tylko kto miałby nas atakować? Osłabiona i zdemoralizowana armia rosyjska jadąca na T-62? Dzięki Ukrainie i zachodniej pomocy jaką otrzymują mamy bezpieczeństwo na jakiś czas, a gdyby groźba ataku sowieckiego stała się realna, to mam nadzieję że nikt się nie zawaha i pójdzie uderzenie wyprzedzające i teren działań będzie na terenie wroga, nie u nas.


@dzangyl: Chodziło mi bardziej o kontekst Tajwanu. Dozbrajanie Polski to zabezpieczanie flanki NATO -
no tak, tylko kto miałby nas atakować? Osłabiona i zdemoralizowana armia rosyjska jadąca na T-62?


@dzangyl: słabą masz wyobraźnię, w przypadku ataku chin na taiwan rosja momentalnie stanie się sojusznikiem chin i kto wie jakie dostanie od niej zabawki
@dzangyl: no wiem wiem, ale tak to się gada z kimś kto myśli że na froncie mają same heheszki ginąc od t-62 a wojenka to przesuwanie linii po mapie (i że my niby wyprowadzimy uderzenie wyprzedzające...)
Wszystko nabiera sensu jeśli osadzimy to w kontekście strategii NATO/USA.


@GlodnyJestem: Pojawiały się opinie, że USA musiało Polsce zasugerować konieczność wzmocnienia w krótkim czasie. Jakkolwiek nie przesadzałbym z sensem dla NATO/USA. Akurat w razie konfliktu o Tajwan, to zdolności Korei będą dużo istotniejsze. Nie wykluczyłbym w takim scenariuszu wstrzymania dostaw i przejęcia produkcji dla nas na własny użytek.