Wpis z mikrobloga

@ksiak: a tak w ogole mam pytanie, bo ktos mi podpowiada - moze nielsusznie - ze nie potrzebuje w gruncie rzeczy nawiewnikow, bo: 1. mam wentylacje grawitacyjną w łazience, skrydlo podciete, 2. mam otwarta kuchnie z pokojem (kawalerka), w kuchni jest okap, ktory jest podlaczony do komina.
  • Odpowiedz
a tak w ogole mam pytanie, bo ktos mi podpowiada - moze nielsusznie - ze nie potrzebuje w gruncie rzeczy nawiewnikow, bo: 1. mam wentylacje grawitacyjną w łazience, skrydlo podciete, 2. mam otwarta kuchnie z pokojem (kawalerka), w kuchni jest okap, ktory jest podlaczony do komina.


@presburger: no to ten ktoś niestety nie zna zasady działania wentylacji grawitacyjnej. To co wymieniłeś jest jak najbardziej ok, tylko Ty wymieniłeś wyciągi powietrza.
  • Odpowiedz
no to ten ktos powiedział, to otworz okna na 10 minut.


@presburger: i będzie działać tylko przez 10 minut. Można też rozszczelnić okna. Decyzja należy do Ciebie, jak to ma działać to nawietrzniki obowiązkowo, można jakieś bardziej zaawansowane zastosować. Jak ma działać wtedy kiedy Ty chcesz, to robisz to ręcznie rozszczelniając okno.
  • Odpowiedz