Wpis z mikrobloga

Co najbardziej wpływa na to, że gra Single Player ma super społeczność (fandomy, grupy na FB o grze itd.)

Max Payne czy Hitman to świetne serie gier, ale nie mają takiej super społeczności w naszym kraju jak np. Gothic.

#gry #komputery

Co najbardziej wpływa na to, że jakaś gra single player ma super społeczność w PL?

  • Powstające do niej modyfikacje (np. Gothic) 40.5% (15)
  • Kultowy dubbing 43.2% (16)
  • Multiplayer (np. SA-MP do GTA:SA) 8.1% (3)
  • Gra polskiej produkcji 5.4% (2)
  • Coś innego (daj znać w komentarzu) 2.7% (1)

Oddanych głosów: 37

  • 6
@spidero: no właśnie zauważyłem, że gry bardzo liniowe typu Call Of Duty czy Battlefield są bardzo popularne w Polsce, no ale niestety nie mają takich fajnych społeczności. Najlepsze są chyba gry RPG bo tam można poprowadzić fabułę na wielu sposobów. A gry z najgorszą społecznością to dla mnie wyścigowe. Stare NFS jako taką społeczność jeszcze miało, ale popularność tych gier wyścigowych, nawet jak są mega super to jakoś nie sprawia, że
@Amenotejiikara: to fakt, z nowymi grami tak nie ma. Szczerze to nie wiem jaka gra w Polsce wyprodukowana np. po 2015 roku oprócz Wieśka ma fajną społeczność. CyberPunk popularny, ale nie ma tego czegoś by zbudować taką fajną społeczność. Chyba teraz za dużo gier wychodzi. Dla mnie z tych nowych gier to tylko gry multiplayer mogą łączyć graczy.
@Roksanos: Teraz jest zbyt duża różnorodność gier by na czymś nowym powstała duża społeczność. Takie Horizon Zero Dawn to nigdy nie będzie czegoś takiego miała, a w 2000 roku to wszyscy by się zesrali na fioletowo dla takiej gry. Takie Two Worlds, Polska gra taki trochę Gothic 3, a jest już zapomnianą trochę. Nie ma zasady czy przepisu na społeczność, po prostu trafiła w nasz gust tamtego czasu i wszyscy grali,