Wpis z mikrobloga

#telefony #smartfon

Czy w telefonach są oddzielne mikrofony do rozmów normalnych i przez głośnik? Rozmówcy słyszą mnie normalnie, ale po przełączeniu na głośnik lub przy wideorozmowie mój dźwięk nie jest przekazywany. Robiłem fabryczny reset, problem nadal występuje. Nie wiem teraz czy to wina jakichś ustawień czy może jest drugi mikrofon, który padł.
  • 4
@Amfidiusz: Zależy od telefonu, przeważnie jest ich kilka. Do nagrywania wideo w telefonach często używa się 2 mikrofonów do stereo (jeden na dole a drugi gdzieś u góry, taka mała dziurka) a do rozmowy z reguły jeden ten na dole ale też nie koniecznie. Mikrofony są teraz inne jak kiedyś, mają zmienną czułość i kwestia czy układ audio jest uszkodzony czy sam mikrofon a to też jest możliwe.
@elemenTH dzięki. Ja słyszę rozmówcę bardzo dobrze, a mój głos słyszy on przez ułamek sekundy i się wyłącza (po przełączeniu na kamerę). Aparat nagrywa normalnie z audio.

Jeśli na ustawieniach fabrycznych problem nadal występuje, to kwalifikuje się to na gwarancję? Czy czekać jeszcze na jakąś aktualizację softu?

Poco X3 Pro