Wpis z mikrobloga

Testowałem wcześniej Zorin Lite, niby łatwo się przestawić z Windowsa. Ale ma bugi których cięższa wersja Zorin Core nie miało. Taka wkurzająca właściwość: Nie można było zmieniać rozmiar okienek przez pociągnięcie za róg, bo podobnie jak Win11, ma zaokrąglone rogi ...
@mit-nick: Antix jest chyba lżejszy. Nie testowałem Puppy nigdy.
Antix jest oparty o MX Linux, który jest również dość minimalistycznym systemem. MX Linux jest oparty o Debiana.

Antix 21 wyszedł dokładnie rok temu, i na większą aktualizację trzeba było czekać rok. Tak samo było z MX Linux.
@stefan_1971: wolę używać Linuxa w języku Angielskim bo jak mam problem to nie muszę się zastanawiać o jaką frazę z gui pytać wyszukiwarki. Od dłuższego czasu stosuję tę praktykę i dłubanie w systemie stało się łatwiejsze.

Przykładowo użytkownik chce w Gnome zmienić czcionkę to w musi zainstaloawć pakiet gnome-tweak-tool, później robi się ikona z nazwą "Dostrajanie", którą ciężko skojarzyć.
@nameisnull: Najgorzej jest z pakietami Office. Excel przykładowo.
"=jeżeli.błąd(...)"

No skojarz to z angielskimi nazwami gdy szukasz pomocy w Stackoverflow czy gdziekolwiek.

Google Sheet przeglądarkowy jest na tyle wygodny, że można szybko przełączyć na system amerykański (który się przydaje sprawom programistycznych np. skopiowanie tabelki liczb do programu jakiegoś operującego z liczbami),
jak i język komend na dowolny.