Wpis z mikrobloga

Cześć,
W nowym mieszkaniu deweloperskim mam tynki gipsowe wewn.
Chciałbym przed malowaniem sam pogruntować ściany, znalazłem 3 malarzy którzy poradzili 3 różne wersje gruntowania.

1) Grunt CT 17 Ceresit + Snieżka Grunt Podkładowa w proporcjach 1l gruntu na 3 litry śniezki.
2) 1x Gruntem CT17 wymieszanym z wodą w proporcjach 1:1.
3) 1x grunt CT17 + farba podkładowa Greinplast

Mireczki, pómóżcie, jak zagruntować ściany, którą wersję wybrać? Będę malował farbą ceramiczną MAGNAT CERAMIC całe mieszkanie + sufity Farba Tikkurila Anti-Reflex White [2]

Tagi dla zasięgu #kiciochpyta
#remontujzwykopem #remont #dom #pytanie #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #budowa #malarz #malowanie
  • 9
grunt CT17


@spec_IT: gdzie głęboko penetrujący na takie ściany. Owszem, można go z wodą rozcieńczyć, ale po co jak są gotowe rozwiązania? Dajesz jakiś grunt uniwersalny i malujesz farbkami, wersja na bogato - najpierw farba podkładowa. Tak na marginesie z gruntowaniem też nie można przesadzić, bo na "przegruntowanej" ścianie farba zostaje na wałku.
Mixy farba + grunt + woda to stara szkołą, starych majstrów. Owszem, to działa, ale trzeba dobrze ubełtać
@spec_IT: koledzy wyżej dobrze radzą. Jakieś mieszanie gruntów z farbami czy rozcieńczanie to wymysły. Część pochodzi z czasów gdy na rynku nie było produktów i człowiek musiał kombinować, przyzwyczaili się i choć teraz są gotowe grunty i zalecenia producentów farb to i tak każdy kombinuje po staremu z różnym skutkiem. Koledze tak ekipa pomalowała mieszkanie że na kolorowych ścianach plamy wyszły. Zły grunt dobrali bo robili "po swojemu"
Jak robisz dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Odpuść mieszanie farby i gruntu. Tak jak kolega @lybex piszę, to szkoła starych majstrów. Farbę podkładowa też bym odpuścił. Ona w dużej mierze służy albo do wyłapania poprawek po szpachlowaniu albo do ujednolicenia struktury na ścianie, ale to raczej gdy w grę wchodzą płyty KG. Proponuję tynki oskrobać szeroka kosa lub przejechaniu żyrafa z papierem o gradacji 40-80 w celu usunięcia luźnego kamienia. Odpylić i dopiero gruntować.

P.S. pomaluj mała ścianę na