Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pomysł: kupno mieszkania w #piaseczno pracując w #warszawa.
Powód: dużo taniej #kredythipoteczny niż w W-wie xD. Na 3-pokojowe mieszkanie z tego co patrzę na otodom mamy ok. 50% wkładu własnego, reszta kredytu w max. 5 lat (wariant bardzo bezpieczny i konserwatywny, raczej dużo szybciej).
Staty: ja praca hybrydowa z wyboru (tak, szaleniec here, czasem podjeżdżam do biura dla sportu, powiedzmy z 3-4 razy w miesiącu), #rozowypasek praca stacjonarna w wawie - w przyszłości może zmienić, w każdym mieście w Polsce dostaje pracę bez problemu.
Oboje jesteśmy domatorami, więc jakieś wyjście kino/teatr/koncert/escape room itp. gówna to kwestia raz-dwa razy w miesiącu, dzieci nie mamy i nie planujemy. Rzeczy typu park, siłownia, jakaś knajpka, fizjoterapia itp. są na miejscu. Nieruchomość tania, zarobki rosną, więc jak za kilka lat lat będziemy chcieli się przeprowadzić to luźno można sprzedać w pełni spłaconą.
Jakie wady takiego rozwiązania? Czy czegoś nie uwzględniłem?
#nieruchomosci #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634c6fcbe29183d7f11f24dc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 25
  • Odpowiedz
SuchaKuropatwa: Pytanie o opiekę medyczną: jest Luxmed w Nowej Iwicznej, który jest tak naprawdę 2 kroki od granicy z Piasecznem i ma dobre opinie. Jak szukałam pediatry to mi polecano.
Jeśli chodzi o lekarzy to większość, do których trafiłam, pracuje na kilka etatów, w tym w Warszawie.
---

Zaakceptował: sokytsinolop
  • Odpowiedz
PustyMagik: > czyli jakby potwierdzasz to co napisałem. Wszystkie wady i zero zalet Warszawy.

Myślę że duża grupa osób na pewnym etapie życia nie korzysta z tych wszystkich zalet życia w Warszawie, więc nie widzi powodu żeby tam dłużej mieszkać, w szczególności biorąc pod uwagę ceny w stolicy.

jakaś sensowna opieka medyczna. W tej chwili jedziemy na Luxmedzie z pracy i nie ukrywam, dużo korzystamy bo dziecko łapie w przedszkolu sporo infekcji
  • Odpowiedz
SłonecznyKloszard: > Myślę że duża grupa osób na pewnym etapie życia nie korzysta z tych wszystkich zalet życia w Warszawie, więc nie widzi powodu żeby tam dłużej mieszkać, w szczególności biorąc pod uwagę ceny w stolicy.

@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem czy zauwazyles to kilka razy potwierdzilem zrozumienie tego punktu.

Tylko skoro nie korzystasz z zalety to po ki chu mieszkac w piasecznie, ktore nie ma tych zalet, a ma wszystkie
  • Odpowiedz
FrasobliwyProgramista: >Tylko skoro nie korzystasz z zalety to po ki chu mieszkac w piasecznie, ktore nie ma tych zalet, a ma wszystkie wady warszawy?
@AnonimoweMirkoWyznania: ja korzystam, ale nie 10 razy w tygodniu tylko kilka razy w miesiącu. Przewaga Piaseczna nad Warszawą: mieszkania dwa razy tańsze. Zaleta nad Grudziądzem: do W-wy można dojechać pewnie w godzinę w dzień powszedni i w pół w weekend. W chowie domowym już mieszkać
  • Odpowiedz
AgresywnaFranca: Co sądzicie o tym, żeby zamiast #kredythipoteczny pożyczyć hajs na mieszkanie po rodzinie, umowa na oddaż bez odsetek waloryzowana inflacją. Dla mnie plus, bo nie muszę płacić bankowi (20% wkładu mam, zdolność też), dla nich plus, bo chronią pieniądz przed inflacją, a z zakupem mieszkań na inwestycje już stopują. Cała moja rodzina ma się dobrze finansowo, ja jestem najmłodszy, więc wiadomo, że moje zarobki to (na razie) ułamek
  • Odpowiedz