Wpis z mikrobloga

#londyn #uk #podroze
Chciałbym w tym roku polecieć do Londynu pozwiedzać jakieś muzea, galerie, interesujące miejsca.
Do dyspozycji mam max. tydzień, wolałbym uniknąć zwiedzania w weekend i tłumów.

Czy zna ktoś z Was jakiś spoko plan zwiedzania krok po kroku? Chodzi o to, żeby w ciągu 1 dnia nie jeździć z jednego końca miasta na drugi, tylko żeby to było jakoś przemyślane komunikacyjnie.
  • 18
@arctic6:
1. Citymaper aplikacja do transportu, najszybciej metrem chociaz czasami warto autobusem bo zobaczysz sporo przez okno z double deckera
2. Planuj sobie 1 dzien West London: National History Museum, Science Museum
3. 2 dzien : Central London - British Musem, Soho, West End - może jakiś musical wieczorem?
4. 3 dzien: możesz pieszo się przejść nad rzeka od Tower Bridge, przez Tate Modern do Big Bena.
5. 4 dzien: East
@arctic6: tłumów nie unikniesz, mówimy tu o Londynie. Polecam jeden, albo dwa dni na obszar z muzeami, gdzie obok siebie są np. Museum of Science, Victoria & Albert i Natural History Museum. Na jeden dzień polecam też Greenwhich i zwiedzenie Cutty Sark.
@DrGreen_2 fajny plan opisał, ale zamień East London na Greenwich. East London jst brzydkie, a jak źle pójdzie to jeszcze kosę dostaniesz.
@Budo: właśnie w kontekście East miałem pytać czy tam bezpiecznie bo kiedyś słyszałem że w Hackney łatwo zęby stracić :D w Greenwich pamiętam że byłem z 10+ lat temu i bardzo mi się podobało, więc chętnie jeszcze raz odwiedzę
@arctic6: Do planu co napisał @DrGreen_2: dzień 4 zaczął od zwiedzania samego Tower, potem przez most na druga stronę, pójść na statek/muzeum HMS Belfast, a potem do Big Bena, przy którym masz kompleks Westminster. Jak się tam pokręcisz i pocykasz fotki to idź oblukac Downing Street 10, czyli siedziba premiera, a idąc dalej ta sama ulica (Whitehall) dojdziesz do strażników na koniach. Poczytaj o której są zmiany warty to też
@Budo: Może jest brzydkie ale ma swój urok, ilość graffiti i wszelakiego Street artu jest wyśmienity, do tego świetne bary i kluby. Kosę szybciej dostaniesz na Soho niż na tam. Przez ponad 10 lat mieszkałem w East London - Hackney, Bethnal Green itd.
@arctic6: Kosę może dostać na Soho czy gdziekolwiek indziej jak się wydasz w bójkę z jakimiś dzbanami, mieszkam w Londynie już chyba z 20 lat, z czego 10 Hackney i okolice, i to wczasach kiedy było tam zdecydowanie gorzej niż teraz. Hackney to może nie jest miejsce na wycieczkę z dziećmi (chociaz są świetne okolice jak Victoria Park, Spitalfields itp) ale jak jesteś młody i chcesz pójść do fajnych barów i
@Budo: Stary nie mierz wszystkich swoją miarą, jest ogrom osób co lubi bardziej industrialny vibe, scena klubowo barowa wciąż jest silna w Londynie i warto to sprawdzić. Nie każdy chce oglądać tylko zabytki!