Wpis z mikrobloga

@Emnesti: Nie zgadzam się z tym argumentem. Stosując pewną hiperbolę można doprowadzić taki punkt widzenia świata do absurdu. Bo przecież na tej samej zasadzie nie powinno się brać 500+. Tak samo nie powinno się korzystać z obniżki vatu na paliwo (przecież będą się chwalić ile to miliardów Polacy zaoszczędzili dzięki temu). A jak nie masz samochodu i jeździsz komunikacją miejską to nie powinno się też korzystać z ulg na bilety. Generalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radekr: To że wszyscy jak jeden mąż jedziecie po Pis'ie, a jak rzucą wam 50 zł to przymykacie oko.

@Emnesti: o czym ty piszesz, chłopaku? Jaki PiS? Kto nam rzuca 50zł? Przecież to są niemal w 100% pieniądze moje i mojego pracodawcy, obracane na giełdzie i w obligacjach. Ja rozumiem, że można jakiejś partii nie lubić, sam nigdy na PiS nie głosowałem i trzymam kciuki żeby za rok na wyborach
@EdekMoczygeba: Nie rozumiem dlaczego tak zaciekle tego bronicie, jakby to był jakiś święty gral to PPK. Chcąc zadbać o emeryturę należy samemu dywersyfikować swoje oszczędności a nie liczyć na jakieś dopłaty z PPK czy OFE V2.
W jakim aspekcie brakuję mi wiedzy bo nie ogarniam.
@Emnesti: Znowu nie rozumiem toku myślenia. Przecież jedno nie przeczy drugiemu. Co więcej, przystąpienie do ppk pomaga w planie dywersyfikacji oszczędności i samego oszczędzania. Albo możesz to zostawić na koncie ppk i mieć kolejny punkt dywersyfikacji (a przez dopłaty od pracodawcy i dopłaty od państwa de facto osiągnąć stopę zwrotu, której sam nie osiągniesz), albo, jak nawet nie wierzysz w ten system, wypłacać co miesiąc i mieć więcej pieniędzy na inwestowanie
Możesz wypłacać ten hajs co miesiąc i jesteś do przodu o 70% dopłaty pracodawcy (której byś nie miał bez zapisania się do ppk).


@radekr: Ja o tym doskonale wiem, ale nie jest to 1,5% jak sugerował kolega wyżej, któremu odpowiedziałem

Dlaczego? Pracodawca ma obowiązek dopłacać minimum 1,5% chyba


@KOLEGAMAMY: Tak, ale przy zwrocie nie dostaniesz całej tej kwoty, zresztą kolega @radekr wszystko wyjaśnił wyżej