Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tego typu ogłoszenia na Windowsa 10 po 200 zł to są legitne? W sensie - nie interesuje mnie, skąd oni mają te klucze, tylko czy to jest normalny system a nie jakiś scam na pendrive xd
PS chciałem załączać zrzut ekranu, ale białek twierdzi, że się nie da, więc wrzucam link do przykładowej aukcji z allegro
https://allegro.pl/oferta/microsoft-windows-10-professional-12696618038
#windows #windows10 #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 19
@Shatter: klucz dostaniesz, ale nikt nie powiedział że to legitny klucz z legalnego źródła.
Już lepiej piracić, z prawnego punktu to samo, ale masz 200zł w kieszeni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Madin5: jako klient chyba nie musisz się interesowac tym, skąd sklep ma klucz, a między tym a piratem różnica jest taka, że pirata nie zaktualizujesz
@Shatter: ale jako klient już musisz się internesować licencją na oprogramowanie xd
(przykład z dupy) Jak kupisz kradzione auto od legalnego komisu, to nadal jest to kradzione auto i nie masz do niego praw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: teoretycznie nie ale w praktyce tak. Jeśli cena jest dużo niższa niż rynkowa to wg organów ścigania powinieneś ogarnąć, że coś jest nie tak. Co do allegro to mimo, że masz wpisany box, to i tak dostaniesz tylko klucz na maila. Jeśli to ma być do firmy to bym nie ryzykował, jeśli to domu to wywalone. Korzystam z win10 oraz office 2016 i 2019 i jest git, aktualizacje się robią,
@Shatter: windows bez problemu zaktualizuje piracki win 7 do pirackiego win 10, ze wszystkimi aktualizacjami.

Dlatego napisałem:

klucz dostaniesz, ale nikt nie powiedział że to legitny klucz z legalnego źródła.

Już lepiej piracić, z prawnego punktu to samo, ale masz 200zł w kieszeni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Madin5: @Rozbrykany_Tygrysek: kurła, to patologiczna sytuacja w takim razie xd generalnie do domu chciałem sobie system kupić, ale nie wiedziałem, że te z allegro też nie są licencjonowane, a 650 zł to huhu sporo pieniędzy jak na sam system xd
@Shatter: Wystarczy sprawdzić nip firmy i zobaczyć czym się jeszcze zajmuje. W tym przypadku np:
43.31.Z Tynkowanie,
43.32.Z Zakładanie stolarki budowlanej,
43.33.Z Posadzkarstwo; tapetowanie i oblicowywanie ścian,
43.34.Z Malowanie i szklenie