Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie #usa #ameryka #bekazpodludzi #emigracja
Byłem w USA dokładnie pod Chickago od czerwca do września.
U ciotki na wakacjach, na czarno sobie pracowałem z myślą, że może tam zostanę.

Ale życie w tym kraju mnie po prostu przestraszyło.

1. Fajnie pracujesz sobie, ceny adekwatne i zarobki. Jako pomocnik budowlany po tygodniu sobie mogłem kupić nowego ajfona. Jedzenie i ciuchy też adekwatnie. Na fajne buty pracujesz pół dnia a nie to co w polsce że nike air maxy za 350 zł i polak na najniższej na takie buty musi pracować kilka dni. Natomiast mnie przeraziło to w tym dobrobycie że ludzie tam niczego nie szanują, wywalają nowe rzeczy do kosza, jedzenie. Idziesz do spożywczaka, supermarketu a tam towary pakowane w wiaderka.

2. Otyłość, na ulicy jakbyś przeszedł albo w supermarkecie czy galerii to tam co 2 osoba z wielką nadwagą. Ludzie mają takie dupy że byś im mógł postawić stary telewizor na dupie i mogliby robić za stolik w salonie. Do tego co chwile te jeździki, po prostu rzygi mnie biorą jak widziałem tych grubasów po 80kg nadwagi co się wożą po sklepach tymi wózkami. A do wózka napakowane hektolitry coli i wiaderka chrupków serowych.

3. Też tego nie ogarniam, czemu USA uważa się za taki inteligentny kraj przecież jak widzisz na mieście jak ci ludzie się zachowują albo coś mówią to ja #!$%@? jakby mieli gwoździa w głowę wbitego. To mnie serio rozwalało że jakaś tępa dzida totalnie wychodzi z nowego samochodu. Jakby polska miała dostęp do takich pieniędzy i technologi jak USA to przecież tu by zamiast wody w kranie płynął miód.

4. Jestem na imprezie z polakami i obywatelami USA no i pijemy piwko a oni wsiadają do auta. Ja zdziwiony co oni #!$%@? robią, że przecież nie można jeździć po alkoholu. Oni wielce zdziwienie, że nie chce z nimi do auta wsiąść jak są pod wpływem. A oni mi mówią, że jakby cie policja zatrzymała do kontroli i byłbyś pijany to by cię puścili. Dopiero musiałbyś spowodować jakiś wypadek i to też byś nie miał przewalone, jak byś przeszedł po jakiejś linii prosto i zrobił samolot. Nie wiem ile w tym prawdy.

5. Czarnoskórzy, na ten temat się nie będę wypowiadał bo by pewnie nie wrzucili tego posta ale to jest dla mnie jakaś tragikomedia.

6. Rynek pracy w USA to jest jakieś złoto. Tam jak chcesz pracować to dostaniesz robotę i ci godnie zapłacą. Tam można otworzyć biznes ze wszystkim i tylko jak jestes pracowity i sumienny to się dorobisz. Jakbym otworzył zakład gdzie malował bym paznokcie psom to by to miało branie, a teraz wyobraźcie sobie coś takiego w polsce.

7. Nie wiem jak jest w polsce ale dorabiałem sobie tam jak złota ręką i ten brak zaradności wśród białasów to jest dla mnie dramat. Oni tam wołają specjalistę do wszystkiego, nawet do wymienienia deski w kiblu. Nie znam się jakoś bardzo na budowlance, coś tam robiłem u rodziny ale jak np. zobaczyłem jak fachowiec w ameryce układa płytki to przecież w polsce takiego typa to by dawno z budowy wywalili. Takie mam wrażenie że tam to robią wszystko na trytki, taśmę klejącą i ślinę. No i do wszystkiego musi być maszyna bo jakby mieli to zrobić tradycyjnymi narzędziami to się nie da.

8. Wszechobecne leki, oni w domowych apteczkach mają tabletki na wszystko na ból głowy, dupy czy paznokcia i łykają to jak cukierki.

9. A największe zdziwienie jak pojedziesz na ich wsie. I zobaczysz tych sławnych rednecków. Ja pitolee no masakra jacy ograniczeni umysłowo ludzie.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #634e6cfc5debf7291e791024
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: a teraz szybkie pytanka:
1) który kraj jest hegemonem od prawie stu lat i ustawia to, jak wygląda świat? Zdajesz sobie sprawę, ze to, że mamy w miarę wolną Polskę jest zasługą potęgi Ameryki, której wpływy sięgnęły aż Europy Środkowej?
2) który kraj stworzył obecny system ekonomiczny, dzięki któremu możesz sobie swobodnie podrożować, zarabiać i wydawać pieniądze gdzie chcesz?
3) ile jest warty dolar a ile PLN?

Piszesz to z
@AnonimoweMirkoWyznania: To od ciebie zalezy gdzie sie szwedasz i kogo poznajesz. W barach i na imprezach stali bywalcy raczej nie sa wybitnymi ludzmi, niezaleznie od pochodzenia.
Polska tez jest wysoko w rankingach otylosci.
Jak koledzy jezdza #!$%@? to gratuluje. Pewnie sie bardzo zaskocza gdy ktos ucierpi i bedzie trzeba sprzedac chalupe.
Normalni ludzie nawet w stanach uzywane rzeczy raczej wola oddac niz wyrzucic i tu mowie o zarowno milionerach jak bogatszej
2) który kraj stworzył obecny system ekonomiczny, dzięki któremu możesz sobie swobodnie podrożować, zarabiać i wydawać pieniądze gdzie chcesz?

3) ile jest warty dolar a ile PLN?


@Arctic_Slav:
W punkt. Oni faktycznie wygrali II WŚ.
Dolar jest walutą rozliczeniową i rezerwową świata. Swój "dodruk" tym samym mogą przerzucać na cały świat.
Sprawdzam nadejdzie wraz z tym jak Azja / BRICS wprowadzi własny środek wymiany międzynarodowej.
Wiele z twoich obserwacji jest trafnych, ale chętnie dodam swoje 3 grosze.

1. O pracę jest łatwo, ale pamiętaj że robiłeś na czarno i mieszkałeś u kogoś. Jak ci jeszcze dojadą koszty ubezpieczenia, podatki i utrzymanie, to już nie będzie aż tak różowo, choć i tak lepiej niż w Polsce. Ja będąc w stanach poznałam taką parkę, gdzie facet był w stanie utrzymać siebie, żonę i dziecko + psa z jednej pensji
Janek: > 6. Rynek pracy w USA to jest jakieś złoto. Tam jak chcesz pracować to dostaniesz robotę i ci godnie zapłacą.

może jako hydraulik pracujący na swoim to jest inaczej, ale net jest pełen żali że trzeba przechodzić przez 10 etapów żeby robić kawę
ludzie wysyłają i po 200 cv i mają 3 rozmowy, 0 ofert
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua