Wpis z mikrobloga

Kontynuując poprzedni wątek

Mini recenzja #nreal po 24h użytkowania:

Ogólne:
Okulary nie są ciężkie, wygodne w noszeniu, dawałem paru osobom i nikt nie narzekał, raczej banan na twarzy i że super xD
Najdłużej przez chroniczny brak czasu dałem radę pograć godzine w Wiedźmina. Grałem też chwile w taksówce, chwile na zewnątrz wieczorem czekając na taksówke xD
Ekran mega jasny i ostry - wyjątkiem jest tworzenie wirtualnych ekranów na macu, ale o tym niżej.
Cena jakość - za 1700zł nie spodziewałem się tak super jakości przy tak małym urządzeniu

Wykorzystywać planowałem do steamdecka żeby sobie wieczorem pograć jak różowa śpi (xD), do maca jak będę poza domem, i do komórki na np bieżni czy rowerku (nienawidze cardio, strasznie mnie nudzi).

Steamdeck:
Te okulary są prawie dosłownie stworzone dla decka xD Jedyne co troche wkurza to jak nie jesteście zupełnie nieruchomo (np jazda autem, autobusem) jak Wami trzęsie to.. ekranem też. Jak wprowadzą 3DoF do połączenia z SD powinien problem zniknąć (wtedy ekran "przykleja" się do jakiegoś miejsca i już nie lata razem z uzytkownikiem)
Jest pewien wkurzający bug który blokuje wyświetlanie do 30hz, ale jest na to hack:
https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/y4uq96/how_i_got_nreal_air_to_run_at_60_fps_on_the_deck/

Mac:
Tu jest opcja mirroringu lub użycia beta apki z chinskiej strony NReal która pozwala duplikować ekrany. No i powiem, że gdyby nie jakby brak anty aliasingu na krawędziach i lekki jitter (który znika jak sie obniży jasność) to bym mógł poza domem korzystać z tego jako z dodatkowych ekranów. Można "dorobić" sobie dodatkowe 3 (!) ekrany które sobie wiszą w powietrzu. Jak patrze na dół, widze swój ekran, patrze do góry - mam panel 3 dodatkowych ekranów. Na prawdę robi niezłe wrażenie, ale jakość ciut gorsza niż steam deck albo zwykły mirroring - niestety.
Apka do maca, w becie, dostępna tu: https://www.nreal.cn/nrealapp/

Android
Tu dopiero co ogarnąłem jak wyłączyć Dexa, więc mam ledwo parenaście minut zabawy.

iOS
Tu trzeba jakichś przejściówek więc jeszcze nie próbowałem nawet.

Ogólnie polecam, drugi raz kupiłbym ponownie.

Pic rel wiedźmin na nreal, bonus w komentarzu

#nreal #vr #ar #nrealair #wirtualnarzeczywistosc #steamdeck #gry #macbook
Rabusek - Kontynuując poprzedni wątek

Mini recenzja #Nreal po 24h użytkowania:

...

źródło: comment_166612211478hqasI9ISpzFX0Gi3MXqU.jpg

Pobierz
  • 35
@Rabusek xD
Laptopy, drony fpv, oculusy, teraz steam deck doszedł. Cieszę się, że nie kupiłem w końcu tej kierownicy...
Ale te oksy wyglądają ciekawie :]
Póki co będę się cieszył Twoim szczęściem.
@ViFio: zalezy - sa dwa przyciski ala przyciski glosniej/ciszej, służą do przyciemniania/przyjaśniania. W jasnym pokoju, o ile nie skierujesz twarzy bezposrednio na jakieś mocne źródło światła - to nie, nie przebija.

Jak obracasz głową to:
- w macu ekrany są tam gdzie je "przypniesz"
- wszędzie indziej ekran po prostu podąża za oczami
@SzemranyInkub: tak teraz zalozylem, no i widac ten "przedzialek" ale nie jest to jakos ultra denerwujace.

Z zewnatrz jak nei masz nic wlaczone to jak cos w ogole nie widac ze masz jakies smart okulary, tak spoko design to jest