Wpis z mikrobloga

W tym kraju nie opłaca się oddawać niczego drobnego do naprawy.
Przykład nr 1 - pralka przestała odwirowywac wodę, mokre pranie. Z wykształcenia jestem inżynierem górnictwa ale średnie to technik mechanik mimo to zawsze od dziecka miałem wpojone że rzeczy w domu się oddaje do specjalistów i fachowców "bo zepsujesz i dopiero będzie", no i wpoiło mi się to lenistwo. No i dzwonię do jakiegoś Mirka z olx, mówię że mokre pranie, taka taka pralka
- nie wiem no 100zl za przyjazd 50 za diagnozę, a potem to może być i 300 do 500zl naprawy
"Dziękuję" i rozebrałem pralke, pasek klinowy spadł, założyłem działa do dziś - było to 6 miesięcy temu, fakt faktem luz na łożyskach ale taniej wyjdzie zakładanie go co X czasu, a pralka ma już 23 lata.

0zl

Przykład numer dwa - spłuczka w kiblu przepuszcza wode, telefon
"80zl za diagnozę, za godzinę 40zl"
"Dziękuję"
Rozebrałem, wyczyściłem wszystko, działa.
0zl

Przykład numer 3 w kosiarce napęd się stracił, tylko szarpała, nie chciała jechać.

Serwis nr 1 "my takich niemarkowych nie naprawiamy"

Serwis nr 2 "To do marketu jechać na gwarancję a jak nie ma to polecamy kosiarkę xyz za 2500zl"

Serwis nr 3 "Nie mamy terminów, teraz zapchani jesteśmy dmuchawami spalinowymi i pilarkami ale zapraszamy po części "

Rozbieram napęd od kół, już po zdjęciu koła widzę że koło zębate z wyfrezowanym mechanizmem jest uszkodzone, jadę do serwisu nr 3 bo jako jedyni zaproponowali części, 2 koła 40zl, wziąłem też 2 łożyska za 8zl, napęd śmiga elegancko.
Myślałem że będę mógł sobie pozwolić na zarobek dla "fachowców" ale niestety, tak jak z autem, elektryka, instalacja CO będę robić dalej wszystko sam

#chwalesie #zalesie #naprawa #pralka #kosiarka #ogrod #lazienka
przodowyryl - W tym kraju nie opłaca się oddawać niczego drobnego do naprawy.
Przykł...

źródło: comment_1666116522Oc7yhDyZj0XSsIepAtM1H1.jpg

Pobierz
  • 7