Wpis z mikrobloga

@magnuss: pewnie za pare tygodni, i tak, rozwali mi listę modów na pewno. zapisałem sobie ulubionych pionków w character editorze i ich zaimportuję po wyjsciu 1.4 razem z nową modlistą do nowej gry od zera
@Samowski: podobna historia jak przy archonexusie. a dwa, wealth też jest zależny od pawnów. a że roleplay w stylu "poprzednia baza padła, przenosimy się" zupełnie nie jest rzadki u mnie i tak i tak, to mogę zacząc nową grę też. szczególnie, że potrzebuję czasami odświeżyć planetę, ostatnio z RimWar namieszałem chociażby.
@mapache: butchers table daje permanent -0.50 do cleaniness w danym pokoju. wiec kucharz - technicznie w tym samym pokoju - bedzie miec duzo wiekszą szanse na gotowanie jedzenia co da food poisoning. warto mieć drzwi na hold-open, i wtedy masz nowy pokój z niezależną czystością.
@Samowski: no tak, szkoda tylko, że gra jest trochę niezbalansowana by design i nie mozna robić na raz cudów i nie mieć masy modów. w late game np przeszkadza mi, że jakaś wioska ugabuga wysyła co tydzień 200 ludzi na przemiał i jakoś dalej istnieją. dlatego tez tak bardzo cenię sobie RimWar - szalenie ustabilizowało tego typu zachowania, każda osada ma swoją "siłę" i nie może wysłać więcej ludzi niż ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Samowski: w sumie dodam jeszcze, że właśnie dlatego będę robić reset świata. chciałem zawsze mieć taką wioskę, zamiast otoczonego na grubo zamku, ale brak balansu mnie powstrzymywał. teraz nawet na dużej trudności będzie inaczej się rozgrywać kwestia ataków, więc nie będzie presji na bunkrowanie się
@DzikiBomber: killbox powoduje, że nie (tzn masz jeszcze sappers, ale z nimi walczę na pustyni już). gram z capem rozwoju na medieval https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2023513450 wiec nie mam podów. dodatkowo rimwar zmienia typ/częstość ataków. szczerze, to wolę wysoką trudność, ale bez hord z innych frakcji. bardziej mi podchodzi walka z klimatem, pogodą, planetą, zwierzętami, chorobami i takie tam. do tego intensywnie zwiedzam ruiny i handluję z innymi wioskami, taki tam roleyplay. i tylko
@Samowski: obczaj całą listę. z takimże load orderem. zero błedów przy odpalaniu gry, ani jednego warninga w logu :D a do tego wszystko śmiga 30fps+ na koloni jak na zrzucie ekranu przy x4 predkości.. na ultrabooku moim :)
@Samowski: mam tylko ideo, może kiedys kiedyś szarpnę się na royalty. pewnie wezmę ogarnę te mechanoidy, jakoś w przyszłym roku. na razie trochę przerwy od grania, życie, praca, podróże
@rhqq: No to niezłe kombo xD Ja się właśnie zastanawiam czy zrobić dzieci pionków domyślnie jako nastolatków po urodzeniu, czy ustawić ich od 0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sumie pomysł na pokoleniową kolonię może być ciekawy.