Wpis z mikrobloga

Mireczki, naszła mnie ostatnio ochota na burgery a co za tym idzie muszę zakupić maszynkę do mięsa. I to co się odpierdziela w opisach ofert na allegro to mnie mocno zastanawia... Czy na serio nie da się kupić maszynki do mielenia mięsa (elektrycznej) w której ten cały metalowy korpus w którym jest ślimak i wszystko nie jest zrobiony z aluminium? :O Poprzednią maszynkę w ten sposób właśnie zniszczyłem, że umyłem go w zmywarce i jakaś warstwa ochronna spłynęła i teraz jakby te części się sypią. Chciałem najpierw kupić jakieś zamienne części, ale widzę ze nowa maszynka wyjdzie taniej xD No ale właśnie tu się pojawia problem - chciałem kupić taką gdzie wszystkie metalowe części będzie można umyć w zmywarce, ale z tego co widzę to wszędzie panuje pod tym względem mega ściemniactwo, w opisach jest najczęściej że można myć w zmywarce a w instrukcji informacja, żeby pod żadnym pozorem nie myć tej obudowy metalowej w zmywarce, sprzedający opisują materiał jako "metal" xD już serio nie wiem czy to jest jakaś zmowa czy o co chodzi? Ma ktoś w domu maszynkę która ma wszystko zrobione ze stali nierdzewnej i może polecić konkretny model? xD
#kiciochpyta #agd #gotujzwykopem
  • 42
Mireczki, naszła mnie ostatnio ochota na burgery a


@boogi77: a nie prościej kupić gotowe? Mówię o tych z surowego mięsa już uformowanych, tylko do wrzucenia na patelnię grillową. W biedronce albo lidlu są w stałej ofercie, kupujemy regularnie, wychodzi super.
@boogi77 ooo panie zapomnij xD żeliwo albo amelinium
Jak chcesz nierdzewne to prędzej kupisz mikser planetarny z nakładka do mielenia niż to
Ewentualnie idź na targ i od handlarza kup xd ale zapomnij o gwarancji
@Jarek_P: powiem Ci, że czasem tak sobie robiłem z gotowego zmielonego mięsa i jednak bardziej mi smakowały jak sam sobie wybrałem jakieś fajne kawałki i zmieniłem. Ale może sobie wmawiam.
@Owoc_w_kreplu: zaczynam rozumieć czemu człowiek z wiekiem wierzy w coraz więcej teorii spiskowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio teraz zaczynam wierzyć że to specjalnie, żebyś se umył w zmywarce ten korpus i kupił nową maszynkę.
@Owoc_w_kreplu: akurat noże myje tylko sobie potem zawsze przejadę 2 razy ceramiczną ostrzałką, za leniwy jestem, ale pewnie jakbym miał jakiegoś wypasionego noża za milion monet to bym ręcznie zmywał. No ale jednak maszynka gdzie często robisz surowe mięso akurat bardzo według mnie powinna się nadawać do mycia w zmywarce... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Owoc_w_kreplu: no wiadomo ze chodzi tu głównie o wygodę, wszystko można umyć ręcznie. Ale chodzi mi o to, że robią te części z aluminium jakby sugerowali że przecież nie ma sensu myć ich w zmywarce. A chyba właśnie na resztkach surowego mięsa bardzo łatwo mogą się rozwijać jakieś bakterie więc mycie w zmywarce jak najbardziej chyba powinno być wskazane...