Wpis z mikrobloga

@Marinero-: A to piona z gen7. Nie no ogolnie tak, tylko te ekrany, kamery i pewnie joystick ktory macie to tak kurde srednio, przynajmniej dla mnie. Nam teraz wsadzili jakies ze sledzeniem obiektow, #!$%@? muje dzikie weze.
@wielki_hrabia_spekulacji @Marinero- wydaje ci się, jestem po AM i paru rejsach i dziś jestem bardzo wdzięczny że skończyłem jako programista. kasa lepsza niż na morzu (choć opodatkowana), jak pracujesz zdalnie to dojazd do pracy też zajmuje minutę z takim wyjątkiem że po 16 możesz sobie elegancko wyjść na miasto do restauracji z dziewczyną, a na morzu zostaje ci twoja kabina lub rest room no i ogólnie IT coraz bardziej odjeżdża pracy na
@seanconnery: ogólnie to co napisałem było bardziej w prześmiewczym tonie ;)

Sam myślałem kiedyś o innym kierunku, ale personalnie nie potrafiłbym całego życia spędzić w jednym biurze w pracy. Tutaj zawsze dzieje się coś ciekawego, można poznać ciekawych ludzi i nauczyć się wiele. Pływanie na pewno nie do końca życia, ale na ten moment lubię to co robię.
@Marinero- wydaje mi się że gdybym szybko trafił tam gdzie warunki są bardziej cywilizowane to też bym na to patrzył inaczej. jednak wizja, że różne statki i kontrakty muszę pokonać by dojść do jakiegoś fajnego stanowiska na jakimś LNG czy offshore szybko mnie zniechęciła
@bartek555: wziąłem to pod uwagę i dalej twierdzę, że odjeżdża

łatwiej i szybciej w IT dostać fuchę za 25k netto niż na morzu 50k (ale gdzie płacone masz pół roku), a jeśli ktoś jest ambitny to 25k jest jedynie półmetkiem
@seanconnery: No tak, to jest 25k miesiecznie i tak jak mowie, w dobrej firmie to nie jest nawet pol metek. Mysle, ze biorac mediane to zdecydowanie wyzsza bedzie w IT, bo na morzu jest pelno ludzi, ktorzy pracuja za psi #!$%@?.
@seanconnery: @bartek555: wiadomo trawa zawsze bardziej jest zielona gdzie nas nie ma. Prawda jest taka ze to zależy od człowieka. Niektórzy maja parcie i chcą być w czymś dobrzy/najlepsi drudzy nie i tak jak po AM można skończyć za psi c**j, tak samo w IT można pracować w jakimś gowno korpo za grosze. To tak samo jak ze sprzedawca możesz byc mierny i zarabiać gowno a możesz byc zajebisty i
@Yratsjowt_799: to prawda, choć w moim przypadku pod koniec ostatniego kontraktu wiedziałem, że choć źle nie jest, to się tu marnuję, bo w IT się bardzo dobrze odnajdywałem zanim jeszcze zacząłem pływać i po prostu podjąłem złą decyzję. po przejściu już w drugą stronę to nie działało i za morzem mi nie tęskno ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus rzadko kiedy słyszysz o kimś kto chce w IT