Wpis z mikrobloga

Mirki co myślicie o rasie shih tzu? Żona i syn bardzo chcą. W grę wchodzi jedynie mały pies. Czy to dużo szczeka? Znosi jakoś samotność? Bo przez kilka godzin będzie sam w domu. Mamy parterowy dom i ogród.

#pies #pokazpsa
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przeciwko78: żona i syn bardzo chcą, finalnie ty będziesz miał tego psa na głowie. Do tego jak was nie ma w domu a po powrocie każdy ma jakieś zajęcia to tym bardziej pies będzie się nudził i szybko stanie się zbędna zabawką.
To tak z obserwacji wśród znajomych
@przeciwko78: nie radze. Jeden mieszkal obok mnie (na szczescie juz nie mieszka) a drugi w sasiedniej kamienicy ale chyba zdechl. Strasznie #!$%@? rasa. Rzuca sie na wszystko i drze jape.

Jak chcesz malego psa to jakiegos kotleta wez yorka albo kundelka.
@przeciwko78: Moja kuzynka ma. Nigdy nie słyszałem żeby szczekał, dość szybko się męczy więc niedopraszan się zabaw bez przerwy. Przytulanie się lubi w umiarkowanym stopniu. U kuzynki ma dostęp do ogrodu (typowy podmiejski domek z kawałkiem ziemi) i potrafi się zająć sobą w wolnej chwili. Trzeba tylko co jakiś czas odwiedzać fryzjera żeby nie zrobił się z niego mop
@przeciwko78: znam 2 pieski tej rasy (różni właściciele) i oba są bardzo spokojnymi pieskami, nigdy nie słyszałem, aby szczekały na cokolwiek/kogokolwiek, nawet z innymi psami się średnio bawią :P Podejrzewam, że sama rasa tego nie będzie warunkować tylko kwestia nawyków/nauczenia.