Wpis z mikrobloga

Kolejna streetartowa perełka uchwycona w zakamarkach Tbilisi ()

Dla niewtajemniczonych – postacie na obrazku to bardzo popularni w rosji (de facto – w całym rosyjskojęzycznym świecie) Czeburaszka i Krokodyl Giena, czyli bohaterowie opowiadań i filmów animowanych dla dzieci.

„Чебурашка” jest dla rosjan bajeczką o podobnej randze, co bajki z Bielska-Białej dla Polaków. Tak jak w Polsce nie ma osoby, która nie zna Reksia czy Bolka i Lolka, tak w rosji nie znajdziemy kogoś, kto nie kojarzyłby tej dwójki ze zdjęcia.

Chciałbym wykorzystać ten obrazek, aby:

1. Nagłośnić wydarzenie uliczne pt. „Defending Ukraine”, które odbędzie się dziś wieczorem w stolicy Gruzji.

Wszystkich członków i sympatyków elitarnego #russiahateclub znajdujących się w Tbilisi uprasza się o pojawienie się na Placu Wolności dziś o godzinie 18:00 GMT+4 (16:00 czasu polskiego). Jeśli znajdzie się tu jakaś zbłąkana polska dusza, która zechce wybrać się dziś na pikietę, to niech się do mnie odezwie via PM. Zbudujemy polską sekcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

☝️ Wydarzenie na Facebooku

☝️ Artykuł na ten temat

2. Podzielić się zdjęciami antykacapskiego i proukraińskiego contentu prosto z ulic Tbilisi. Folder jest udostępniony publicznie i będzie na bieżąco aktulizowany o kolejne uwiecznione znaleziska.

☝️ Folder z fotkami FCK PTN

Z uwagi na fakt, że „alternatywne” wesołe grupki „myślących inaczej” puszczały ponoć niedawno gdzieniedzie komunikat, jakoby Gruzini kolaborowali z ruskimi, chciałem niniejszym zdementować te pogłoski, a przy okazji pokazać Państwu, jak ulice Tbilisi i mieszkańcy stolicy Gruzji szczerze i od serca „pozdrawiają” putlera i wszystkich wspierających sowiecki autorytarny reżim.

Tu, co oczywiste, nie ma innego przekazu niż jawnie antyputinowski czy proukraiński. Nie wiem, jaki bajzel trzeba mieć w głowie, by wpaść na pomysł dystrybuowania absurdalnych gniotów o kolaboracji Gruzinów z sowietami, a już w ogóle bez komentarza pozostawiam osoby, które taki propagandowy szajs na zamówienie kremla łykają i na tej podstawie jeszcze bardziej zatracają się w swoim beztroskim rejsie po nieskończonym oceanie idiotyzmu.

Ja oczywiście dołączam do tych rzeczywistych „pozdrowień”, które wysyłają w świat Gruzini.

☝️ FCK PTN

#rosja #ukraina #gruzja #tbilisi #streetart #sztuka #wojna #kreskowki #cheburashka
moby22 - Kolejna streetartowa perełka uchwycona w zakamarkach Tbilisi (。◕‿‿◕。)

Dla...

źródło: comment_1665912075fw4msWEfsleipzddzfcAJI.jpg

Pobierz
  • 7
„Чебурашка” jest dla rosjan bajeczką o podobnej randze, co bajki z Bielska-Białej dla Polaków. Tak jak w Polsce nie ma osoby, która nie zna Reksia czy Bolka i Lolka, tak w rosji nie znajdziemy kogoś, kto nie kojarzyłby tej dwójki ze zdjęcia.


@moby22: OFFTOPIC: Czeburaszka (pol Kiwaczek) ma też całkiem spory fandom japoński (jest też anime). Natomiast, o dziwo, nigdy nie był/a/o (płeć Czeburaszki jest nieoczywista) specjalnie popularna w Polsce (może