Wpis z mikrobloga

W sumie śmieszna sytuacja w Polsce.
Ja jestem propisowski, proniemiecki i antyamerykański.
Wykop jest antypisowski, antyniemiecki i proamerykański.
Czemu to mnie bawi? Że "ta lepsza" część społeczeństwa jest za głupia, by zdać sobie sprawę, że jest ofiarą propagandy i PiS wygrał wybory tylko i wyłącznie dzięki USA, które chciało zabezpieczyć flankę w 2014 przy inwazji Rosji na Krym.
I właśnie dzięki tym kochanym tutaj USA PiS pewnie znowu wygra w 2023, bo znowu skalkulują, że lepiej mieć chorego z nienawiści do Rosji Kaczyńskiego u władzy niż się bawić z jakimiś proniemieckimi POwcami(USA nie robi nic za friko, a Niemcy i UE to dla nich większy rywal niż jakiś tam batustan z Moskwy).
Podam takie dwa głupie przykłady:
są w necie artykuły sprzed ~8 lat, jak to Chińczycy muszą się mierzyć z terroryzmem islamskim Ujgurów. Minęło kilka lat, zmieniła się narracja i teraz to już nie muzułmańscy islamiści, tylko prześladowana mniejszość. I te same osoby, które wykopywały tamtą propagandę, teraz wykopują nowy przekaz
Niemcy za kupowanie surowców od Rosji są zbrodniarskim krajem, ale USA sprzedające broń do mordowania Jemeńczyków Arabii Saudyjskiej są jedyną siłą dobra na świecie

#usa #wojna #bekazpisu #rosja #niemcy #ukraina
  • 43
@Fan_Morawieckiego: Jeśli myślisz, że o wyborach w Polsce decyduje USA, a nie banda staruchów napalonych na 13 emeryturę oraz patusów napalonych na dodatki to przeceniasz USA i nie doceniasz polskiej patologii.

Jeśli nie rozumiesz sytuacji z Ujgurami to ci współczuję i polecam poczytać. Na początku akcje chińczyków były wymierzone w faktycznie terrorystycznie nastawioną część tego ludu. Po kilku latach o których piszesz ładują do obozów każdego. Widzisz różnicę?
Jeśli myślisz, że o wyborach w Polsce decyduje USA, a nie banda staruchów napalonych na 13 emeryturę oraz patusów napalonych na dodatki to przeceniasz USA i nie doceniasz polskiej patologii.


@Grzesiok: Z ciekawości:
należysz faktycznei do tych lepszych od patusów i masz ponad 15k miesięcznie i dobre wykształcenie, czy też stworzyłeś sobie urojony obraz patusów, by leczyć swoje kompeksy?
Aha i jak USA wygrało wybory dla pisu? Finansowali 500+?


@G4SHI: Pociągnęło całą kampanię wyborczą rozpoczętą ujawnieniem taśm Sowy.
Nikt nie głosował na PiS albo przeciw PiS z powodu 500+. Były badania na ten temat socjologiczne, wyszło, że program 500+ odpowiedział za około 1% głosów na PiS
propisowski i proniemiecki to chyba się trochę wyklucza nawzajem.


@hellgihad: Nie widzę lepszej opcji w wyborach niż PiS, nie widzę lepszego opcji w polityce niż Niemcy i ścisła współpraca unijna(mimo że bardzo wiele polityk UE mi się nie podoba)
No ja to kumam ale PiS się z Niemcami nigdy nie zwącha i są wręcz na kursie kolizyjnym z UE.


@hellgihad: Teraz tak, ale przed wojną z UE Merkel była najczęściej odwiedzającym Polskę przywódcą na świecie, jeździła tutaj po kilka razy w roku. Skoczyliśmy na ich drugiego najważniejszego partnera handlowego. Staliśmy się jednym z najbardziej lubianych narodów przez Niemcy. Przepychanki na szczycie o nieistotne kwestie nie zmieniały tego, że kraje się
Niemcy za kupowanie surowców od Rosji są zbrodniarskim krajem, ale USA sprzedające broń do mordowania Jemeńczyków Arabii Saudyjskiej są jedyną siłą dobra na świecie


@Fan_Morawieckiego: Tak tylko zauważę, że ostatnio Niemcy przyklepali sprzedaż broni Saudyjczykom. W ogóle to sprzedają broń do państw koalicji interweniującej w Jemenie.
Ja jestem propisowski, proniemiecki i antyamerykański.

Wykop jest antypisowski, antyniemiecki i proamerykański.


@Fan_Morawieckiego: i obie te postawy są #!$%@?, bo zakładają, że masz popierać kogoś bezgranicznie i bezmyślnie zamiast zgadzać się w kwestii A, w kwestii C nie zgadzać. A w kwestii B? W kwestii B np. nie mieć zdania bo się nie znać (to już w ogóle mózg eksploduje jak można nie mieć opinii).

Ostatnio z Muskiem przecież wykopkom eksplodowały