Wpis z mikrobloga

#braun #mediaexpert #golenie #reklamacja Cześć. Chciałbym zapytać czy mieliście kiedyś do czynienia z serwisem maszynek Braun QUADRA-NET Sp. z o.o? Cztery miesiące temu golarkę Brauna w Media Expercie, po tym czasie zaczęła wyraźnie gorzej golić, ledwo ścinała dwudniowy zarost do tego było coś z baterią raz się włączała a raz nie, raz działała głośniej a raz ciszej. Postanowiłem ją wysłać na reklamację, wyczyściłem ją tak, że wyglądała jak nowa, zresztą po każdym goleniu tak robię, że wygląda jak wyjęta z pudełka po zakupie. U mnie każdy sprzęt ma wyglądać jak nowy, mam alergię na brud na sprzęcie.
Po 2 tygodniach dostaję maila ze sklepu, że reklamacja nie została uznana ze względu na niewłaściwą konserwację, tłumaczono też , że folia się zużywa z czasem, tak jakbym nie wiedział ale po 4 miesiącach? Producent zaleca wymianę folii po 18 miesiącach. Nie wiem na czym miała polegać ta zła konserwacja, po każdym goleniu zgodnie z instrukcją myję ją pod bieżącą wodą, wyciąga folię i czyszczę aż jest czysta.
Następnie napisałem do serwisu o bardziej precyzyjne wyjaśnienie, dostałem podobną odpowiedz a więc nieprawidłowa konserwacja maszynki i zdjęcie mojej maszynki. Myślałem, że z krzesła spadnę jak zobaczyłem to zdjęcie. Folia wygląda na zdjęciu jak bezpośrednio po goleniu, widać pianę. Ciekawe jak to możliwe by po tygodniu maszynka wyglądała jak wygląda bezpośrednio po goleniu, smaczku dodaje fakt, że ja nigdy się nie golę na mokro co za tym idzie nigdy nie używam żadnych pianek itp. Pierwszy raz mam do czynienia z takimi ludzmi, po co to robią, po co tak oszukują klienta? Czy mieliście kiedyś do czynienia z tą firmą?
fotka maszynki, niedobrze mi się robi patrząc na ich perfidne zagranie.
fing - #braun #mediaexpert #golenie #reklamacja Cześć. Chciałbym zapytać czy mieliści...

źródło: comment_1665900053f85ieK6l90jdzrzCTlul3e.jpg

Pobierz
  • 15
@fing: Braun robi jedne z najlepszych golarek. Coś robisz źle. Mam swoją już 10 lat i tylko kilka razy głowice wymieniałem. po goleniu nie rozbieram na części tylko dobrze pod płukam zimną woda. Myje co kilka użyć. To samo z olejem. Kropla raz na tydzien
@kidrys: To, że to są dobre maszynki nie zaprzeczam. Z tego powodu ją kupiłem się jednak skoro jest serwis oznacza że się psują jak każdy sprzęt,moja się popsuła bo poza tym, że niemal przestała golić to jest problem z baterią, ewidentnie jest z nią coś nie tak zresztą największe pretensje mam do ich odzustwa ze zdjęciem,po co to robią?
@fing co to za model? Ja ma mam taką ze stacja czyszczącą już może 7 lat i dopiero teraz zastanawiam Cię czy nie zmienić. Sens w tym, że polecam maszynki ze stacją, po goleniu ściągasz folię, pukasz w umywalke aby syf wypadł, całość do stacji i masz zdezynfekowaną, umytą i naładowaną golarkę. Niby w tych płynach jest też jakiś preparat smarujący folie. Nie wiem jak to wygląda bez stacji, czy trzeba coś
@fing: Seria 3? Podobna piana robiła mi się, gdy włączałem maszynkę po użyciu oliwy do smarowania, która jest w zestawie. Ale bateria trzymała na tydzień codziennego golenia przez prawie 10 lat.
@Czlowiek: Seria 5, się z tych tańszych, nigdy nie smarowałem bo w zestawie nie było smaru. Zawsze po goleniu czyściłrm pod silnym strumieniem wody i potem otwierałem i czyściłem dołączonym pędzelkiem.
Wysłałem do nich czyściutką maszynkę jak ze sklepu a ci mi odesłali wyświnioną z argumentem, że to ja nieprawidłowo ją używam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@glassmice: To jest reklamacja, reklamacja może być z tytułu rekojmi lub gwarancji.
@fing: Zgodnie z prawem konsumenta, znajdź sobie paragraf i walnij im w nastepnym piśmie, jeśli wada wystąpi przed upływem roku, uznaje się ze występowała w momencie zakupu i jest to jednoznanie wina sprzedajacego.
@fing mialem nieprzyjemność z tym serwisem przy szczoteczce oralb. Zadzwoniłem do nich że bateria się #!$%@?ła po 2 latach, akurat na koniec gwarancji. Chciałem odpłatnie nabyć samą rączkę szczoteczki bo resztę akcesoriów mam. Nie da się. Nie produkowane, wyszły z obiegu, nie ma na serwisie i w ogóle to idź Pan w cholere. Napisałem do oralb na fejsie ze polecane szczotki przez dentystów, że dbałem, że zawsze polecałem firmę i dzięki temu