Wpis z mikrobloga

Oglądam na yt ten odcinek Sprawy dla Reportera ze znanym tutaj Kononowiczem. Nie sledze w ogóle tego uniwersum a samo nazwisko kojarzę z tych pamiętnych wyborów na prezydenta. W każdym razie - ciężko mieć tutaj klarowne zdanie - z jednej strony temu człowiekowi odpowiada to co robi, z drugiej jednak strony jest chory więc pewnie nie do końca racjonalny. Jednakze co mnie najbardziej ubodło w tym odcinku to wypowiedzi ekspertów - wmawianie co kto ma robić dla swojego dobra, mimo że owa osoba woli robić coś innego. A już najbardziej mnie rozwaliło zdanie "To powinna oglądać młodzież" gdy pokazano fragment jak gość grał pieśni kościelne na organach. I jak tu ma być dobrze w tym kraju skoro starsze pokolenie (nawet potencjanie inteligentnych ludzi jak lekarze) lepiej wie co jest dobre dla młodzieży i nie potrafi zaakceptować, że ktoś może mieć inne zdanie, ktoś lubi to, a ktoś inny tamto. Tak się wmawia, że młode pokolenie to nic nie warte itp, a prawda jest taka, że moim zdaniem młode pokolenie jest trochę bardziej świadome tego, że ludzie są inni i każdy może mieć własne, niezależne zdanie. Z drugiej strony być może na starość to młode pokolenie będzie zachowywać się jak to starsze bo tak po prostu wygląda starość - ja wiem lepiej bo jestem starszy...

#sprawadlareportera #kononowicz
  • 7
@pepepanpatryk: Bo oni najlepiej przecież wiedzą co jest dla kogo dobre i komu zabrać pieniądze żeby dać innemu bo on bardziej ich potrzebuje, tam każdy pierwszy do pomocy ale nie ze swojej kasy, każdy chce mówić co jest moralne (chociaż każdy kieruje się innymi zasadami moralnymi) ale samemu to już nie zawsze tak moralnie się zachowywali. W skrócie ludzie którzy mówią co masz robić ale oni sami uważają że są ponad
@pepepanpatryk: Co do jechania po młodym pokoleniu to się zgadzam. Ja mając lat 17 nie byłem tak świadomy jak aktualna młodzież, i nie ukrywam że szkoda mi że w tym wieku nie miałem takich możliwości i dostępu do wiedzy. Co do Kononowicza, to ważne jest że on w swoim ubóstwie, mitomanii i upośledzeniu nie jest w stanie ogarnąć tego, jakie rzeczy się naokoło niego dzieją. Dla niego kwota 100 tysięcy złotych
@cl-sr: tak jak wspomniałem uniwersum nie śledzę więc może też nie mam pełnego obrazu, nie ukrywam też, że bardzo nie lubię jak ktoś wie lepiej, co jest dobre dla drugiej osoby więc może z automatu staję przez to w kontrze do zdania takiej osoby - w tym przypadku krzyczaczy w postaci Cymańskiego, Ikonowicza, Pana prof (nazwiska nie pamiętam). Ten człowiek jest w sumie chory, a chorych nie powinno się wykorzystać, w
@pepepanpatryk:

nie ukrywam też, że bardzo nie lubię jak ktoś wie lepiej, co jest dobre dla drugiej osoby więc może z automatu staję przez to w kontrze do zdania takiej osoby

Co w sytuacji gdy delikwent którego sprawa dotyczy nie wie, co jest dla niego dobre? O aktualnym opiekunie można napisać wiele, ale na pewno nie można powiedzieć że zleży mu na dobrze Konona. Odpowiedz sobie na jedno pytanie: jakbyś był