Wpis z mikrobloga

Wczoraj rosyjska policja zrobiła nalot na "Mitinski radiorynok" - znaną moskiewską giełdę komputerową i wręczała wezwania do wojska tak sprzedawcom jak i klientom. Paru szczęśliwców wymagało siłowego przekonania do odbioru biletu na wycieczkę na Ukrainę.
Swoją drogą warto przypomnieć że władze zapewniały że programiści i inni specjaliści od IT nie będą objęci mobilizacją. Ta, wierzyć rosyjskiej władzy w czymkolwiek.

#rosjawstajezkolan #rosja #wojna #ukraina #programista15k
Pobierz TheOrz - Wczoraj rosyjska policja zrobiła nalot na "Mitinski radiorynok_" - znaną mos...
źródło: comment_1665819637zGIOaA54pfKITcw7MDPwiW.jpg
  • 34
@damw: jasne ze tak ale to tez zalezy od systemu i sytuacji geopolitycznej. Glownie chodzi o to ze krajow o srednim dochodzie jest po prostu sporo a ze nie ma gwarancji szybkiego ciaglego wzrostu bo panstwa nie istnieja w prozni to kazdy w nich kryzys temu przypisywano.
@The_Orz pomijając już wszystko inne to raczej fakt że ktoś pracuje na giełdzie komputerowej nie oznacza że jest programista lub specjalista IT :) chyba że ty jak babci zmienisz klawiaturę na telefonie też jesteś specjalistą IT :)
A co informatyk to jakiś niedorozwój? Niech nawala na froncie jak inni


@Spioszeq: Są plany mobilizowania takich osób, ale albo do działów analizy danych albo do serwisów sprzętu. Nie na pierwszą linię, bo to jest nieopłacalne.
ale ty inteligencji (w sensie warstwy ludzi wykonujacych prace umyslowa NA WYSOKIM POZIOMIE) z ludzmi z IT nie mieszaj xD


@peoplearestrange: ale ja tego nie mieszam. Pisałem o inteligencji mając na myśli pracowników wielu branż, ale myśląc o naukowcach, ludziach prowadzących prace badawcze/rozwojowe oraz innych, których efektem pracy jest coś, co ogólnie podnosi poziom wiedzy, nauki, jakości życia itd.

Nawet taki klepacz kodu z którego się śmiejesz ma dużo większy wpływ
@damw: Ja tez jestem zwyklym klepaczem kodu ale nijak nie idealizuje tej pracy. Kiedys wszyscy pracowali w fabrykach teraz pracuja przy komputerach, ot co. Kazdy sie łudzi, ze jest Demisem Haasabisem (ktorego fakt, szkoda byloby brac w kamasze gdyby np byl ruskim) ale niestety, kolejna apka mobilna, strona internetowa, czy baza danych to znikomy dodatek do spoleczenstwa ( ). Juz predzej bym zostawil ludzi od
@damw: mają jeszcze ogromne złoża na Syberii które nie zostały ruszone z powodów logistycznych. Argument że Rosji skończą się surowce jeszcze przez setki lat będzie bzdura.
mają jeszcze ogromne złoża na Syberii


@Nester86: Syberię to sobie zaraz Chińczycy wezmą jak tak dalej pójdzie. Bo orki nie bedą miały czym się bronić jeśli stracą wszystko na Ukrainie ¯\_(ツ)_/¯
Demografia im leży i ubywa ich chyba milion rocznie, coraz więcej osób starych a coraz mniej młodych. W wyniku mobilizacji chyba 700k młodych, wykształconych uciekło z tego gówno kraju i pewnie już nigdy nie wrócą (bo z tego co pamiętam,
@damw: ale to nie argument za kończącymi się zasobami tylko jakieś twoje "wydaje mi się". Chyba że masz czarodziejska kulę i wiesz co przyniesie przyszłość. Złóż ruskie mają dużo. Z perspektywy naszego życia to one są nieskończone.