Wpis z mikrobloga

Badacze tematu wyszczegolnili ponad 300 metod smierci jakie UPA, OUN i podzegancy wiejscy dokonali na ludnosci polskiej na kresach wschodnich. O tym wiemy i jest to bolesna prawda ktora musimy kolportowac na przyszle pokolenia by pamiec o pomordowanych nigdy nie ustala. W calej historii wzajemnego zabijania sie gatunku ludzkiego malo kto mogl dorownac ,,tworczemu'' terrorowi stosowanemu przez ukrainskich nacjonalistow, no moze japonczycy fundujac rzez nankijska chinczykom.
Nabijanie na widly, sciaganie skory, wbijanie gwozdzi w glowe albo przybijanie jezykow do blatu stolu to tylko niektore z okrucienstw jakich dopuszczali sie kaci ze wschodu.
Polacy nie bali sie smierci a bali sie sposobu w jaki mogli zostac zabici. Pozycja ofiary to jedno ale mnie zastanawia jak moznabylo funkcjonowac w roli kata na takich regulach jakie narzucili sobie banderowcy. Jak moznabylo mordowac sasiadow i osoby ktore sie znaly, przy pomocy prymitywnej broni, czesto przez cala noc, bez wytchnienia. Jak moznabylo po tym wszystkim polozyc sie na wyrze i spokojnie zasnac. Wielu z nich przezylo wojne i dozylo lat 90 a nawet dluzej. Wyobrazam sobie jak z wypiekami na twarzy opowiadali swoim wnukom jak rabali siekierami glowy bezbronnych polakow.
W tym calym krwawym galimatiasie najwieksze wrazenie zrobil na mnie sposob w jaki zamordowany zostal ksiadz Ludwik Wrodarczyk, oto opis jego smierci:
Dwanaście ubranych w czerwone spódnice ukraińskich dziewcząt położyło księdza na ziemi i przywiązało do leżącej kłody drzewa. Następnie z zimną krwią rozpoczęły przecinanie jego ciała piłą ,,moja twoja''. Przerżniętego do połowy, dającego jeszcze znaki życia postawiły na nogi i przywiązały do rosnącego drzewa, by z kolei z odległości kilkunastu metrów otworzyć do niego karabinowy ogień. Ks. Ludwik Wrodarczyk był martwy. Po wykopaniu dołu i wrzuceniu do niego zwłok, zbrodniarze przykryli brudnym workiem z sieczką głowę swej ofiary. Na przysypany piaskiem grób nałożyli darń i kilka urwanych gałęzi.
12 ubranych w czerwone suknie, dziewczat? serio? To chyba najbardziej dziwny, chory i niepojety, zahaczajace o jakis rytual,sposob zabicia przez upowcow o jakim slyszalem.
#historia #ciekawostkihistoryczne #upa #wolyn
teflonzpatelnimismakuje - Badacze tematu wyszczegolnili ponad 300 metod smierci jakie...

źródło: comment_1665780065d3OpJEaLQGVBTtlAP3oxsN.jpg

Pobierz
  • 1