Wpis z mikrobloga

@Variv: niby tak, ale to nie jest karta dla zwykłego szaraka - ona jest droga dla ludzi z zachodu, a co dopiero dla przeciętnego człowieka z pcmasterrace (gdzie chyba jakaś 1060 to najpopularniejsza karta). Ja rozważałem wymianę 3080 na 4090, ale kurde całą wypłatę na kartę wydać, do tego jeszcze reszta platformy pewnie do zmiany... No i dla mojego monitora 1440p UW 144hz to raczej 4080 będzie lepsza.
czyli co, muszę zmienić mojego rx 6900 xt OC 16 GB bo nie da się go używać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@s---k: Oczywiście, swojego 3080Ti też właśnie będę wyrzucać bo staroć ( ).

A poważniej mówiąc, do tej pory 4K@120 było nieosiągalne de facto, monitory w końcu prześcignęły sprzet i wysoki segment się rozwinął. Teraz GPU dogoniły monitory z wysokiego segmentu.
niby tak, ale to nie jest karta dla zwykłego szaraka - ona jest droga dla ludzi z zachodu, a co dopiero dla przeciętnego człowieka z pcmasterrace (gdzie chyba jakaś 1060 to najpopularniejsza karta). Ja rozważałem wymianę 3080 na 4090, ale kurde całą wypłatę na kartę wydać, do tego jeszcze reszta platformy pewnie do zmiany... No i dla mojego monitora 1440p UW 144hz to raczej 4080 będzie lepsza.


@dymel: Oczywiście. To po
czyli co - 0 gain? W moim 90% 4k było 110-120 fps z dlss quality na 3080.


@keton22: Mowie o grze bez DLSS. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z DLSS za dużo więcej nie ma bo chyba już silnik/CPU jest limiterem.
Variv - > czyli co - 0 gain? W moim 90% 4k było 110-120 fps z dlss quality na 3080.
...
nie jest karta dla zwykłego szaraka


@dymel: dlatego wyprzedała się w sekundy. Jakby ci kto taką chciał sprzedać za 2k PLN nie chciałbyś? Tak to się tłumaczy na poziom życia w poważnych krajach.
@Variv: no to czekam z niecierpliwością. Wstrętni Germanie zatrzymali moją paczkę na zbyt długo i właśnie dotarła do mojego centrum logistyki. Tyle że DPD nie nosi w soboty. Tak daleko, tak blisko...
dlatego wyprzedała się w sekundy. Jakby ci kto taką chciał sprzedać za 2k PLN nie chciałbyś? Tak to się tłumaczy na poziom życia w poważnych krajach.


@keton22: Szczerze mówiąc 4090 może się okazać wyjątkowo opłacalna FPS/$. Będzie na pewno bardziej opłacalna niż 4080 16GB. Odziwo słabsza 4080 12GB per $ moze być lepsza od wersji 16gb.
Oczywiście. To po prostu pokaz technologii, produkt dla wybranych. Ale wzrost wydajności w tej generacji i tak jest imponujący. I tylko do tego zmierzam. Mamy w końcu jakiś rozwój i to jest dobre.


@Variv: przy przesiadce z RTX 2080 na RTX 3080 też był spory skok wydajności, widać że zaczęli się bać AMD.

dlatego wyprzedała się w sekundy


@keton22: jest sporo zapaleńców, widać popyt po prostu przerósł podaż (nie wiem
no to czekam z niecierpliwością. Wstrętni Germanie zatrzymali moją paczkę na zbyt długo i właśnie dotarła do mojego centrum logistyki. Tyle że DPD nie nosi w soboty. Tak daleko, tak blisko...


@keton22: Jak już potestujesz to napisz wrażenia. Co prawda nie stać mnie na taką kartę ale jara mnie technologia wiece chetnie posłucham o wrażeniach od kogoś kto nie jest youtuberem.
przy przesiadce z RTX 2080 na RTX 3080 też był spory skok wydajności, widać że zaczęli się bać AMD.


@dymel: Z roku na rok coraz bardziej AMD odjeżdżają, czego mają się bać? Jak by się bali nie podnosiliby cen w niższych modelach. Bo xx90 zawsze było drogie wiec tu nie ma zaskoczenia. Do tego AMD ma konsole, to nie jest pojedynek na rownych płaszczyznach.
NBB w Niemczech to było po 600 kart z 7 typów a to 1 sklep w 1 kraju.

@keton22: I to tylko pierwszego dnia? Jezu ile ludzi kupuje te karty, myślałem że mało kto kupuje takie karty... a chciałbym też kupić ale na razie bieda bo nigdzie nie ma... No i najchętniej bym brał Founders Edition ale tego w polsce się nie da dostać ;/
mało kto kupuje takie karty... chciałbym też kupić


@GotoFinal: masz odpowiedź. Dla kogoś z cywilizacji to jak każde inne hobby. Jeden zbiera japońskie samochody do driftu, inny szybkie PCty.