Wpis z mikrobloga

Hej, wiem, że było tu dużo wpisów o tym, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Czy od psychiatry można dostać długie L4 na miesiąc, bądź kilka? Powody to nerwica, spory stres, zespół współuzależniony, mobing.

To moja była, która już nie wyrabia. Nie daje się namówić na jakiegokolwiek terapeutę. Jest właściwie cała rozstrzeisona w środku.

#depresja #alkoholizm #zaburzeniaosobowosci #psychiatria #psychologia
  • 9
@mazaken: @MMARS: @black-kitsune:

Dziękuję. Coraz bardziej się nią przejmuję, a zwłaszcza, że z nią mieszka mój syn. Sam jestem teraz trochę roztrzęsiony, a swoje problemy również mam (patrz profil).

Właśnie też o to pół roku mi chodziło, bo tak słyszałem. Zapytałbym swojego, ale mam wizytę dopiero 26, ale poprzez psychoterapeutkę będę mógł jakoś w przyszłym tygodniu się dostać.

Nie wiem, martwi mnie. Ona nie ma bliskiej osoby, której może
@MMARS:
Dobrze mówisz Mirku. Myślałem, że może sam ją zmotywuję (ja mam dwa razy grupową po dwie godziny, raz indywidualną i co miesiąc psychiatrę) tym, że poddałem się, przyznałem do wszystkiego, oddałem w ręce specjalistów. I rzeczywiście jest ze mną lepiej, to już prawie pół roku takiej pracy.

I dokładnie, samo się nie zrobi, a ja widzę jak ona się rozlatuje... ale może coś, przed chwilą jej pisałem namiary na psychiatrę,
@Lecerdian: mikrodozowanie psylocibiny , powinno pomoc jej zwalczyc uzaleznienie od alkoholu , oraz otworzy sie na swoje ukryte traumy ,ktore musi przepracować ,zeby ją puscily te wszystkie stany emocjonalne.Najlepiej jakbyś , byl podczas pierwszej sesji z nią , i rozmawial o tym co bedzie czuc. .Jezeli podejdzie do tego z glowa to po miesiacu powinna byc juz drastycznia poprawa , bless
@Eftef
Ona nie jest uzależniona od alkoholu. Psylocibine to myślałem bardziej na sobie użyć, jeżeli byłoby gorzej. Można by, tylko ona jeszcze nie otworzyła się na tyle przed sobą, aby chociaż z terapeutą porozmawiać, a i przekonanie o narkotykach ma czarno-białe. No i też to nie takie łatwe, gdy masz pod opieką dziecko.