Wpis z mikrobloga

#noze #bushcraft #nozeboners #pytanie #pomocy #knifeboners #militaria poradzcie bo nie wiem ktory wybrać.
1. Fallkniven f1x (fajowa rączka, podoba mi się. Mozna zrobić swoją wyjątkową i latwo odkręcić fabryczne)
2. Kabar bk9 (tak samo łatwa modyfikacja)
3 ontario rtak II (tak samo)
patrzylem jeszcze na terava, ale one są z bardzo miekkiej stali i jednak szkoda kasy na skrame, czy jaakaripuukko.
A może macie jakiś fajny nóż na oku? Coś polecicie? (Tylko bez pytania "a do czego", pytam was jako ludzi inteligentnych)
Jednak na falknivena od dawna spoglądam porządliwym wzrokiem.
Pytałem u źrodla, nie mają na razie w planach robić większych modeli np s1 czy a1, w stali elmax, a jesli juz, to w przyszlym roku. Moim zdanien w koncu to zrobią, albo w jakiejś magnacut, bo w tym biznesie nie ma przestojów, fallkniven zawsze probowalo nadążać za trendami i robilo coraz to nowe dziwadła grubaśne. O dziwo trc apocalypse jakoś nikt nie zarzuca, że za grube ;p
I jeszcze taki news wam sprzedam: na olx jest nówka fallkniven pcx, to składak z liner lock. Myslicie że moze to byc podrobka? A czy mieliscie fallknivena z back lockiem? Te powinny byc najlepsze.
GenLufa - #noze #bushcraft #nozeboners #pytanie #pomocy #knifeboners #militaria porad...

źródło: comment_1665757305cuk9UAvjmnWE4ofJ1QAeQw.jpg

Pobierz
  • 4
@npwjsn: przez jakies 2 tygodnie była faza na fallkniveny ale w koncu nie kupilem, i chyba dobrze w sumie. Drogie. Łamliwe. Zamowilem maczeto nóż kershaw camp 10, chinska tanizna ale nie będzie szkoda testować :) kusiło brać większy, 14, ale dopłata prawie 100zł to stanelo na 23 cm około ostrza, jeszcze na olx jest maczeta cold steel za 100zł, też kusi i to już większa jest. ciągle szukam tego idealnego nożyka