Wpis z mikrobloga

Siemano #holandia

Mam pytanie do osób pracujących na kontrakcie. Jakie jest Wasze wynagrodzenie brutto, przy kilkuletnim doświadczeniu, sporym zakresie obowiązków, branża fizyczno - logistyczna ( ͡º ͜ʖ͡º) Pracuję już prawie 4 lata w firmie zajmującej się szklarniową uprawą roślin egzotycznych. Zaczynając od pracy w firmie, przez agencję przeszedłem na ZZP. Przeskok finansowy był wiadomo ogromny. Jednak po prawie dwóch latach na własnej działalności (zmiana statusu związku na 'wolny', brak dużego wachlarzu generowania kosztów firmy, małe zabezpieczenie w razie choroby/wypadku/urlopu no i podatki) postanowiłem przejść na kontrakt właśnie. Nie wiem jednak jakie są sensowne widełki. Na ZZP stawkę godzinową mam 20 ojro (wiem, że się to nie umywa do wszelakiej budowlanki, timmermansów itp.). Przy wstępnych rozmowach nt. kontraktu padały propozycje w okolicach 2700 brutto (przy 40h tygodniowo). Znajoma, która ze mną pracuje a siedzi już w NL ponad 10 lat mówi, że wg niej to tak 2900 było by dla mnie słuszne. Brakuje mi jednak innych opinii, punktów odniesienia. Jakie Wasze zdanie?
  • 3
  • Odpowiedz
@Rose_Pierre_Doll u mnie w firmie ludzie na start dostają ok 2300brutto, a ci najbardziej doświadczeni z 2500/2600. Mówię tu o najniższym szczeblu, ale tej najwyższej fazie kontraktu czy jak to się tam nazywa. Dopiero później teamleaderzy czy dept. Manager mają jakieś pod 3k brutto
  • Odpowiedz
@Rose_Pierre_Doll Północna Belgia here. Kiedyś jako fizol zależnie od miesiąca potrafiłem zarobić do 3k brutto bez nadgodzin, zmieniałem pracę na lepiej płatne. Rok temu zrobiłem kurs spedytora, pierwsza praca 2500 brutto, a teraz idę do nowej za 3k.
W styczniu w Be będzie rewaloryzacja plac i dostanę ekstra 11%
  • Odpowiedz