Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki. Mam stanowisko inżynierskie w korpo i ciężko pracuję, ale moim marzeniem jest zostać w przyszłości interimem mitomanem, business partnerem, czy tam innym tworem na B2B, który ma tylko tak zwane "kompetencje miękkie", dobrą bajerę i ma auto służbowe, nikt go nigdy nie widział na firmie, generalnie to jego rola jest prowadzenie jakiegoś projektu, który spali na panewce, albo po prostu zapełnienie etatu i wysyła tylko faktury z Dominikany za swoje "usługi".

Jak to zrobić?

#pracbaza #korposwiat #korpobitch #pracait #b2b #praca #zarobki
  • 15
@Ynfluencer: Jesteś na najlepszej drodze aby to osiągnąć.

Do pracy przyjeżdżaj na 11, z lapkiem w ręku wchodź do biura, żeby ludzie myśleli, że wracasz z cholera wie jakiego spotkania.
Do domu wracaj po 3h pracy, z lapkiem w ręku, jakbyś szedł na jakiś ważny meeting.
W windzie jak jesteś sam - jedziesz na parking. Jak z kimś, idziesz do meetingu roomu / inne piętro whatever, musisz wrócić do sytuacji gdzie
@TheGreenBastard: @bartez_94: To dziwne rzeczy piszecie, u mnie w korpo typowy obraz takiego interima to wyluzowany przystojny typ koło 47 lat w koszuli, który zawsze mówi bardzo spokojnie przyjeżdża do pracy w kratkę, raz jest na 8 rano a raz na 13 i dużo gada z ludźmi na korytarzach niby na jakieś tematy firmowe, ale generalnie to prawie tylko gada, a niewiele robi.
@Ynfluencer: chyba mam taka robotę i wcale nie jest taka fajna. Chyba ze lubisz użerać się z klientami, pracownikami czy generalnie ludzmi. Tłumaczyć się z nieswoich fuckupow i całej listy głupot które mogą się wydarzyć.
To dziwne rzeczy piszecie, u mnie w korpo typowy obraz takiego interima to wyluzowany przystojny typ koło 47 lat w koszuli, który zawsze mówi bardzo spokojnie przyjeżdża do pracy w kratkę, raz jest na 8 rano a raz na 13 i dużo gada z ludźmi na korytarzach niby na jakieś tematy firmowe, ale generalnie to prawie tylko gada, a niewiele robi.


@Ynfluencer: Ktoś niedawno pisał na wykopie jak zarabiać w branży
u mnie w korpo typowy obraz takiego interima to wyluzowany przystojny typ koło 47 lat w koszuli,


@Ynfluencer: No bo zależy jaki archetyp uosabiasz. Jak jesteś typem nerda to uzyskujesz to co chcesz powołując się na kompetencje itp - inni po prostu nawet nie będą podejrzewać, że lecisz w #!$%@?, bo podświadomie czują, że taki nerd co wydaje się ciągle zabiegany robi coś czego oni nawet nie są w stanie pojąć.