Wpis z mikrobloga

naszło mnie dzisiaj pytanie jak to jest z rowerami, pracownicy wykorzystujący auta prywatne w celach służbowych muszą przejść badania psycho. Co zemną nie raz muszę skoczyć do oddziału do 10km i jadę rowerem co w przypadku jakby auto spowodowało na mnie wypadek?
#prawo #polskiedrogi
  • 5
Z zastrzeżeniem że jeżeli wracając z pracy wstąpisz do sklepu, to zdarzenie po wizycie w sklepie już nie jest wypadkiem przy pracy.


@Wiskoler_double: nieprawda
Jeśli przerwa w drodze do i z pracy jest życiowo uzasadniona (odebranie dzieci, zakupy, zatankowanie auta itp) to uznaje się że przerwa ta nie przerywa tej drogi i wypadek taki nadal jeat traktowany jako wypadek w drodze z/do pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelpablito: Mówię to z doświadczenia. Taki przypadek był w dużej firmie w której pracowałem. Pani wracała z pracy i złamała nogę na śliski chodniku. Wystąpiła i uznanie wypadku przy pracy, w trakcie wywiadu behapowiec specjalnie podpytywał czy była w sklepie po zakupy, ta przyznała ze tak. I nie uznano tego jako wypadek, uzasadnieniem było właśnie "przerwanie bezpośredniej drogi z pracy do domu".