Wpis z mikrobloga

@GotoFinal: FE wcale nie było. Za to jak kliknąłeś punkt 15:00 w kup to dało się inne modele mieć. 5 minut później już nic nie było a właśnie proshop wycofał najtańsze modele i ciekawe czy powtórzy się saga 3080 TUF bez OC który był tylko na premierze.

Dla jasności dla Nvidii Polska to nie kraj. Za to dojcze miały FE i Holendrzy i Brytyjczycy i oczywiście Amerykanie.
@GotoFinal: Karty FE nie są sprzedawane w PL. W ogóle od jakiegoś czasu NVIDIA sama ich nie sprzedaje, tylko robi to przez partnerów. Część z tych partnerów dostarcza do PL więc jest szansa kartę kupić, ale trzeba poszukać. Z tego co wiem ludzie z UK i DE foundersy zamawiają.
@keton22: @yousouyou: no właśnie od failu z premierą 3080 coś się nvidia poddała i jest bieda (3080 zamawiałem, bezpośrednio od nvidii jeszcze...), a żadnych partnerów w polsce nie widzę, w DE też nie udało mi się FE nigdzie zauważyć. Podobno nakład 4090 miał być całkiem duży więc mam nadzieję że ogólnie kart będzie więcej z czasem, bo z kupnem mi się nie śpieszy strasznie, ale mam nadzieję że cyrków nie
@yousouyou: czegoś nie ogarniam w takim razie.
Jak wejdę na geforce.com przez vpn z Berlina to karty dało się normalnie kupić stamtąd z blokadą wysyłki tylko do Niemiec. Podobnie w UK bezpośrednio ze strony z blokadą do UK.
Nvidia leci sobie w kule bo jest prawo EU zabraniające geoblokad w sprzedaży dla konsumenta a były sytuacje gdzie w Niemczech był stock ale nie chcieli wysyłać do Polski.

Podobnie oficjalnie partnerzy o