Wpis z mikrobloga

#nvidia dała czadu. 4090 to co najmniej 2x przyspieszenie nad moim 3080 w 4k do tego stopnia że gdzieniegdzie obchodzi się bez DLSS. Chyba przyjdzie odblokować monitor na 240hz. Teraz tylko żeby nie wyszło że na całą Europę jest kilkaset kart.
  • 6
dała czadu. 4090 to co najmniej 2x przyspieszenie nad moim 3080 w 4k do tego stopnia że gdzieniegdzie obchodzi się bez DLSS. Chyba przyjdzie odblokować monitor na 240hz. Teraz tylko żeby nie wyszło że na całą Europę jest kilkaset kart.


@keton22: Nie wiem jak wyglądają krawędzie na 4K, ale ja w 1440p najbardziej cenie DLSS za to, że zastępuję AA i super wykańcza krawędzie. Wiec jak coś w 4K widać poszarpane
@Variv: miałem na myśli raczej że jest tak duży zapas że nie trzeba nawet sięgać do sztuczek. Mi też się wydawało że dlaa to dlss tyle że z natywną rozdzielczością i też lubię jak wygładza krawędzie. To co mnie zastanawia to raporty że nie można limitować ramek w 4090 na dlss bo są artefakty i wydajność spada. No ale bugi dopracują to nie Intel.
5120x1440


@keton22: no to nie jest 4k, z 20% mniej, ale też możliwe że z 240hz wskoczy ci gorsze chroma subsampling i nie będzie pełnej jakości. Chyba że jakoś dwoma kablami daje radę?