Wpis z mikrobloga

Wołam osoby które chciały być wołane, we wpisie wczorajszym o awarii silnika w nowej S-Klasie.
Jest diagnoza serwisu, pękł korbowód przy sworzniu tłokowym i to zrobiło mielonkę, uszkodzony tłok, cylinder, głowica, zawór, generalnie kaplica sykstyńska. Błąd przy składaniu silnika albo wada materiałowa, w każdym razie podlega gwarancji i będzie wymieniony cały silnik na nowy. Cztery tygodnie około będzie to trwało.

Tutaj oddaję ukłon ASO Mercedesa, ponieważ na każdym etapie wszyscy robią wszystko, żeby jak najbardziej kompleksowo obsłużyć klienta. Zaproponowano auto zastępcze, o wszystkim poinformowano na bieżąco. Klasa.

#samochody #motoryzacja

@voith @ArturKa @eugeniusz_geniusz @imthfkinstarboY @Zekkeh @Ingenieur @Dwiks @boltzman @Kefir91 @kipowrot @kanciak12 @Zayonc @slabyslabek @maly_szymon @Natna213 @cheeky_90 @NullPointer @Kamil10445 @Bartek5435 @Landekx @Zendenn @szybkiszlug @SerTrapistow @Alieno @zlyfutrzak @papier0ski @m_n_g @Yacoshe @poji @bez_plomienia @romek898 @CPS86 @voodoo3 @LurpenOX @Krnabrny_Prebiotyk @Anty_Chryst @paw2x @ErroL @Ukrofil @vader05 @cachealot @Zmoll @wykopowaswinia @Placek_po_wegiersku @Morgoth143 @FreezMan @Zdatny_dla_wypoku @WWAldas @Fudgehog @LuckySeven @LegoBatmanRules @eloar @Zgrywajac_twardziela @konkuterowiec @rudelusterko @motokate @x7aytech @RolnikSamWdolinie @StachuStach @absoladoo @Tehnikolor @Mirko_Vucinic @mackiy @Oski_28 @wrobelzawodowiec @NotProGammer @mrmt @Nortom @r4dzik @RobotniczySportowyRKS @Casiofx @cagedindreams @Venn @lukenzi @GlenGlen12 @GoogleFuchsiaZgubilemHaslo @Kasztanowy_Zel @skydancer @kasroter @ButyHitlera @Rzyleta @wutan @stryxh @rkadjar @sp3cooland @adis9595 @raven4444 @trecoool @pawelwojciech @matix324 @Equalibrum @Snykers @Dynamiczny_Edek @maattteo @Sayong @ele_ktryk_ @Drentox @adifek @Mirekzkolega @Ld93 @Kompulik @wiktor112 @saquas @Odczuwam_Dysonans @NerwWzrokowy @faziorz @Obstrukcja @STM32_bujneo @888Marcin888 @Glovvacz @NdFeB @szmichal @nulius @Howkeye @rsnbl @martinlubpl @DinapeS @TheGreenBastard @kubex_to_ja @lysy_benc @ziorkie @Milioner_z_Choroszczy @wowel @konieczycia @demonox @xWhyDuck @Karnyfejs @kasztelan123 @Saddam666 @Arthusp @greedo @krzychu3 @Svalbard @OWeN96 @maksol93 @Smoq1101 @trafilem_w_wolny_login @ErwinJordan @TheBajeczny @mmarekk991 @JanImperator @ZaPolish @FlussDerDemokratie @michal7 @Jasiu780 @patusiacipusia @panKrzysztofKrawczyk @nest0r171 @Kupamilosci @Poemat @czacza90 @gust4v @seweryn-kijowski @OLYON @Becelli @cismat @patrykjaki @KapitanKnaga @ragnar-lodbrok-1992 @marcin-krolewicz @Rudy1337 @norbert1988 @xydeN- @ftswwa @zieloniutkazielonka @Bonkojad @TheScarecrow @stasien @kobeus @lajsta77 @JD_Michalek @ElManiure @Hubercikus @bociaan @Koperkovy @SamiS @matka_boska_w_klapie @FreeRiderr @Warszawskisuoik @Trust_no_one @Adicts
  • 139
@SarahC: Braliśmy w poprzedniej firmie kilka i20. Jeden się popsuł, a zrobił coś koło kilkuset kilometrów. Na początku diagnoza była, że coś przegryzło pod maską i stąd problem. Ale jak się zagłębili to się okazało, że samochód z fabryki wyjechał z ustawionym błędnie rozrządem. Na naprawę trzeba było czekać ponad miesiąc...
@Kaerovsky miło, bo podejrzewam że na drodze jak stałeś z rozwalonym silnikiem myśli były dosyć pochmurne a wyszło całkiem dobrze.

Mirki pytają ale ja też zapytam: leasing czy kupione?
@Kaerovsky: podobno te marki premium tak mają, nie licząc jednej głośnej historii z pewnym wibrującym coupé. Szwagrowi zdechła turbina w BMW chwilę po gwarancji i ASO wzięło to na siebie, bo „wątpliwym jest by takie uszkodzenie wynikło ze sposobu użytkowania, po takim czasie i po takim przebiegu” czy jakoś tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaerovsky: @arturwu: @kimunyest95: a ja muszę przyznać, że moje doświadczenia z Mercedesem (ASO Kraków-Kosmowski) mam bardzo pozytywne. Mamy karetki na Sprinterach, rocznik 2018, nigdy żadnego problemu z obsługą, zawsze telefon, ogarnięte jak najszybciej to możliwe, kawusia, ciasteczko, serwis frontem do klienta. Naprawdę czasami tak czytam opinie i nie dowierzam, bo u nas ogarniają elegancko wszystkie mniejsze i większe usterki.