Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam kilka pytań odnoście standardu mieszkania. Na początku przyszłego roku odbieram dwupokojowe mieszkanie, pod wynajem. Nigdy od nikogo wynajmowałem ale wiem czego bym oczekiwał, np wanny. Moja dziewczyna szukała koniecznie z prysznicem. Każdy ma inne zdanie ale zastanawiam się jakie rozwiązanie jest lepsze, co woli większość. Gdyby łazienka nie pozwalała na wannę to szedłbym w prysznic ale miejsca jest na obie opcje.
To samo z mikrofalą w zabudowie, czy tego ludzie oczekują, żeby nie zabierać miejsca na blacie. Sporo osób mi mówiło że zmywarka to już standard więc musi być.
Kwestia tv to już bardzo indywidualna sprawa. Część mieszkań ma tv ale chyba jest to mniejszość. W sypialni skłaniam się ku łóżku z materacem na ścianie bez okna ale zostaje na przejście do okna jakieś... 30 cm (pokój 240x430cm), więc kilka osób radzi mi żeby wstawić zwykłe rozkładane łóżko, a wiadomo że komfort spania na materacu nieporównywalnie lepszy. Czy problematyczne przejście do okna jest w jakiś sposób do przyjęcia?


#wynajem #mieszkanie
Pobierz Pawelex - Cześć. Mam kilka pytań odnoście standardu mieszkania. Na początku przyszłeg...
źródło: comment_1665491259pFXRYKvl59Q8TkVs0lwcR7.jpg
  • 11
Gdyby łazienka nie pozwalała na wannę to szedłbym w prysznic ale miejsca jest na obie opcje.


@Pawelex: Z doświadczenia powiem, że też byłem fanem wanny ale rzadko mi się zdarza brać bardzo długą kąpiel i zawsze używam wanny w trybie prysznicowym. Od dwóch lat mieszkam w mieszkaniu i ani razu nie wykorzystałem wanny, mimo że lubię gorące kąpiele. Ostatecznie uważam, że zamiast wanny byłby lepszy prysznic, a pozostałe miejsce w łazience
@Pawelex: Na wynajem prysznic. We własnym wanna. Trochę inne oczekiwania co do mieszkania. Mikrofala obojętnie jaka ale studencja często odgrzewa w mikrofali i intensywnie używa tego urządzenia. Zmywarka musi być ale ... trzeba się spodziewać tego że niektórzy lokatorzy mogą ją zajechać, bo ludzie mają jakieś durne mniemanie że zmywarka to taki pies który zliże i zje wszystkie resztki z talerza a soli nie trzeba dodawać bo przecież tabletki wszystko mają
@Pawelex: Ogólnie z perspektywy domu który też szykuję pod najem dla pracowników (około 20 osób) to weź jeszcze pod uwagę to, że dla studenta najważniejsze jest mieć - łóżko, szafka na ubrania, regał na książki i biurko. Oraz dostęp do Internetu. Z perspektywy właściciela też dla ciebie jest bezpieczniej w mieszkaniu ukierunkowanym na wynajem zamontować prysznic, co by nie marnowali za dużo wody i żebyś później nie miał dopłat do mediów
@Tatiagla: mieszkanie bardziej pod parę bo jednak nie jest to kawalerka. Na biurko miejsce jest ale tam gdzie przewidziana szafka pod tv, coś za coś. Mieszkanie 33 m2 z oddzielną sypialnią
@Pawelex: Wg mnie TV niepotrzebny bo wydaje mi się, że często ludzie mają swój albo nie oglądają, ale można kupić jakiś tani też. Dobrze by było jednak miejsce na TV w razie czego, zwłaszcza że często ludzie grają na nim na konsoli.

Jak kiedyś wynajmowałam to szukałam mieszkania z wanną, bo mój niebieski ma łuszczycę, ale jak kupiliśmy mieszkanie to zrobiliśmy duży prysznic w miejscu gdzie mogłaby być wanna i chociaż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawelex: team wanna! Ostatnio musialam wyprac sobie płaszcz ręcznie, pod prysznicem tego nie zrobię.
Kilka razy było ogłoszenie o przerwach w dostawach wody - gdzie ją zmagazynuje na spłukiwanie toalety jak nie w wannie?
team wanna! Ostatnio musialam wyprac sobie płaszcz ręcznie, pod prysznicem tego nie zrobię.

Kilka razy było ogłoszenie o przerwach w dostawach wody - gdzie ją zmagazynuje na spłukiwanie toalety jak nie w wannie?


@swinka_morska: to kupujesz wiadro na 20 litrów i trzymasz na te sytuacje co wymieniasz. W dodatku jest praktyczniejsze.
@Pawelex: Ja preferuję prysznic. Jest praktyczniejszy.

tylko że już kanapa/sofa będzie w pokoju z aneksem. Kolejną dawać do sypialni?
@swinka_morska: no właśnie, wygodnie coś uprać ręcznie. Ja w zasadzie preferuję kąpiele ale mieszkam w domu, mam studnię głębinową i tak nie patrzę na koszty. Jedynie ogrzanie wody piecem gazowym kosztuje. W mieszkaniu ludzie pewnie się szczypią bo teraz koszty wzrosły ogromnie