Wpis z mikrobloga

@Dwudziestydrugi: elektrody unikam w wynikach wyszukiwania na guglu. Przecież jedno proste pytanie zamienia się w wykłady ekspertów.
@Wiskoler_double: @spoxman: czyli na 230 V nie włączę 4 palników na 100%. A jak sprawdzić czy obecnie jest na 230 czy na 400? I nie, nie chcę tego sam montować tylko pytam, czy mogę coś takiego kupić.
@Soczi jak masz 3 zylowy kabel w ścianie/puszce do której podłączasz płytę to masz tylko jedną fazę czyli 230V. Tak, nie włączysz wszystkich palników na 100%.
@Soczi: Spójrz na swój licznik, tam na tabliczce znamionowej będziesz miał opis jakim prądem jest zasilane mieszkanie jedno czy trój fazowym. Ewentualnie spójrz jaki masz bezpiecznik S w rozdzielnicy mieszkaniowej do kuchenki - pojedynczy ~ jednofazowe - potrójne ~ trójfazowe. Możesz też zajrzeć (jak otwarta) do skrzynki na korytarzu i popatrzeć ile bezpieczników masz na mieszkanie - analogicznie jak poprzednio.
@Soczi: właśnie już kiedyś trafiłem na ten wątek - śmiechu po pachy, czasem mam wrażenie, że forum elektrody to taki Mirkoblog dla snobów-elektryków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak na moje to B20 wystarczy - tym bardziej, że 7,4 kW to łączna moc a płyta jest zapewne 2-fazowa i tak też ją należy podłączyć.