Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowego bo raczej przeglądam wykop "incognito" i nie wdaję się w dyskusję, lecz teraz muszę się poradzić. Co byście zrobili na moim miejscu, mieszkanie na kredyt hipoteczny rata nie boli ani trochę, mam odłożone trochę kasy i chciałbym kupić własne auto. Cena to 90k gdzie mogę tyle dać w gotówce. Luźnej kasy miesięcznie zostaje mi z 7/8k po wydatkach na życie, przyjemności itp. Czy to mądre wywalać się teraz z kasy w czasach kiedy nie wiadomo co będzie jutro? Czy jednak nie warto trzymać kasy i kupić auto gdzie przy rosnącej inflacji i cenach aut mogę aż tyle nie stracić? Rozważałem nadpłatę kredytu (który tak jak pisałem po prostu jest, traktuje to jako cykliczną płatność) ale po prostu chcę mieć lepsze auto, dzięki

#kredythipoteczny #inflacja #kredyt #gospodarka #samochod #auto #leasing

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63445e2fc327744791404a45
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
@mat0707:

lepiej niech sobie kupić jakieś a4 b9 do 100k

Mamy 2022. Ssanie na używki jest takie, że opłaca się picować najgorsze trupy. Jednocześnie doprowadzenie b9 do porządku w razie jakichś kłopotów to kilkadziesiąt % do podanej kwoty.
A nówka z salonu jak się zepsuje to dają zastępczą i wywalone. Elantra jest naprawdę okazją w dzisiejszych czasach gdy za segment B wołają w salonach 60k.
@tos-1_buratino: te kilkuletnie używki klas premium dalej biją na głowę nowe budżetowe auta. Każdy robi jak uważa. Ja jestem zdania że lepsze kilkuletnie premium które jakoś wygląda niż budżetowy golas z salonu
@pearl0: u mnie w januszexie te elantry to kupują właśnie osoby w wieku przed emerytalnym, no i nie dziwię się. Końcowo chodzi tu i tak o kasę bo na nowe bmw czy Audi z salonu mało kogo stać, a że ktoś musi mieć nowe. No to kupuje coś budżetowego
@mat0707:
Te czasy się skończyły. Dobrze już było.
Nie dokupisz się obecnie dobrego używanego samochodu w rozsądnej cenie. W Niemczech używki sprzedawane przez salony schodzą na pniu bez targowania, bez patrzenia na stan. Jak się nie podoba to ktoś inny przyjedzie lawetą i zabierze.

A im dalej tym będzie gorzej z używkami bo wejdziemy w czas gdy zaczną wchodzić na rynek używki powyżej 2020 kiedy produkcja była ograniczona. Dlatego jak ktoś
@tos-1_buratino: dokładnie, patrząc na to ile lidzie chcą za 2-3 latki z salonu(tyle samo co za nowe modele praktycznie albo jest jakoś 5% mniej niż to co w salonie) powoli kupno używanego dobrego auta jest mega trudne. Bo ceny nie są adekwatne do tego co te samochody oferują. Sam obecnie zastanawiam się nas wzięciem auta nowego z salonu bo do 60-70k nie widziałem nic sensownego co by mnie interesowało(chciałem jakiegoś 4-5