Wpis z mikrobloga

Mieszkania w Polsce i wszystko w Polsce jest w cenach wołających o pomstę do nieba, a kupując je po takiej cenie mieszkanie uczestniczysz w procederze oszustwa spekulantów, ty jesteś stroną oszukiwaną.

Mamy w tej chwili takie studium absurdu w tym kraju, że ludzie powinni się zbuntować całkowicie i nie kupować totalnie nic, jedynie niezbędne, totalne minimum. Wyjść na ulicę i wyciągnąć odpowiedzialnych za to ludzi za szmaty, zbiczowac flagrum i wysłać o chlebie i wodzie do kopalni, dożywotnio.

Mieszkania w Polsce NIE SĄ warte nawet połowy z tych sum za które idą i jestem gotów własną głowę położyć na pień po topór, że tak jest.

Choćbym miał miliard to nie znaczy, że mam iść i poddać się oszustwu, a potem oszukać innego człowieka i sprzedać mu to jeszcze drożej.

Jedyne co powoduje takie zawyżone ceny mieszkań w tym kraju to ich nieuzasadniony kult, naiwność i głupota tych, którzy je po tych cenach kupują.

Kupić mieszkanie po tej cenie to jest dokładnie to samo co nabrać się na oszustwo telefoniczne, albo reklamę "Profesor Bogusław Englart z harwardu odkrył 1 prosty trik zarabiaj 15 tysiecy dziennie nie wychodząc z domu". Wiem, że Ty wy też jesteście ofiarą kultu i tej sekty, dlatego was nie przekonam. Nie wiem w ogóle po co to piszę.

Tak, inwestycja w mieszkanie dawała wysoki zwrot i wam też dała. Nie znaczy to, że tyle są realnie warte. Codziennie ludziom wciska się jakiś szajs, za który przepłacają, a już zwłaszcza w tym kraju. To jest po prostu właśnie taki szajs, tylko na dużą skalę i ogromne sumy.

Polacy pozwalają się na wszystkim tak ruchać. Nie wiem, czy wy w ogóle gdzieś podróżujecie, ale my przebiliśmy już ceny prawie wszystkiego i wszędzie, a skala dymania Polaków przybrała historyczne rozmiary i osiągnęła poziom tak absurdalny, że nie znajduję słów, które by to trafnie opisały.

Nie dajcie sobie wmówić, że ci, którzy opylają wam te wszystkie gówna ledwie wiążą koniec z końcem, marże i spekulacje są kosmiczne. Na wszystkim jesteśmy tak dymani, na energii, na żarciu, na mediach, na usługach, na gastronomii, na mieszkaniach, środkach czystości, rozrywce, na wszystkim. Po prostu trzeba to zbojkotować i kupować minimum do przetrwania tak długo aż zmięknie faja.

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inflacja #finanse #inwestowanie #gielda #polityka #gospodarka #ekonomia #kredythipoteczny
  • 7
@Ynfluencer:

Mieszkania w Polsce NIE SĄ warte nawet połowy z tych sum za które idą i jestem gotów własną głowę położyć na pień po topór, że tak jest.


chyba byś stracił głowę bo marża deweloperów giełdowych to 25% - któraś czerwonka wrzucała niedawno wykres.
Nie wiem czy kolejne 25% spadku byś wycisnął obniżając zarobki podwykonawców, pośredników i koszt materiałów.